הבדלים בין גרסאות בדף "פרנסואה הולנד"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 2 בתים ,  לפני שנתיים
מ
בוט החלפות: לעיתים
מ (בוט החלפות: לעיתים)
ב-[[14 במרץ]] [[1983]] נבחר הולנד לחבר המועצה של אוסל (Ussel), תפקיד בו כיהן עד [[מרץ]] [[1989]]. בשנת [[1988]], בעקבות בחירתו מחדש של מיטראן לנשיא, התמודד הולנד מחדש לאסיפה הלאומית כנציג המחוז קורז ונבחר.
 
בוועידת המפלגה הסוציאליסטית שנערכה ב-[[1990]] יצא הולנד, שהוגדר לעתיםלעיתים קרובות כטכנוקרט חביב, בביקורת חריפה נגד בכירי המפלגה. לאחר שהובס בבחירות [[1993]] ואיבד את ה[[מנדט]] כנציג קורז, עבד כ[[עורך דין]] במשך מספר חודשים.{{הערה|שם=ביו|[http://www.touspourhollande.fr/biographie/ Qui est François Hollande ?]}} בשנת [[1997]] מונה לדובר ראש הממשלה [[ליונל ז'וספן]], ונחשב לדובר טוב המסוגל ליצור מערכת יחסים טובה עם [[עיתונאי]]ם. ב[[יוני]] 1997 נבחר מחדש לאסיפה הלאומית מטעם קורז עם 54% מהקולות. באותה שנה ירש מז'וספן את תפקיד המזכיר הראשון של המפלגה הסוציאליסטית, כשהוא נתמך בעיקר מהאגף המתון במפלגה. ביוני [[1999]] היה מועמד הרשימה הסוציאליסטית ל[[הפרלמנט האירופי|פרלמנט האירופי]], אך התפטר ב[[דצמבר]] אותה שנה כדי להתרכז בעבודתו הפרלמנטרית בעיריית טול, שם כיהן כסגן ראש העיר. באותה שנה מונה גם לסגן נשיא הארגון הבינלאומי [[האינטרנציונל הסוציאליסטי]]. בשנת [[2001]] נבחר ל[[ראש עירייה|ראש העיר]] [[טיל (עיר)|טיל]] (Tulle), ובמרץ 2008 וויתר על התפקיד לאחר שנבחר לנשיא המועצה הכללית של קורז.
 
בתקופת כהונתו כמזכיר המפלגה נחלה המפלגה הסוציאליסטית תבוסה קשה בבחירות לנשיאות בשנת [[2002]], אך הוא הצליח לשמור על מקומו באסיפה הלאומית. שנה לאחר מכן נבחר מחדש למזכיר המפלגה, וב-[[2004]] זכתה המפלגה לניצחונות משמעותיים בבחירות האזוריות ואף בבחירות לפרלמנט האירופי.

תפריט ניווט