לדלג לתוכן

לואיג'י זינגלס – הבדלי גרסאות

מ
בוט החלפות: לעיתים
מ (הוספת קישור למדינת רווחה)
מ (בוט החלפות: לעיתים)
אף כי זינגלס הוא פרו-שווקים, ומגדיר עצמו כתומך של השוק החופשי, הוא אינו בעד הקטנה בכל מחיר של הרגולציה של המדינה על שווקים. בספרו הוא מתאר כיצד באופן היסטורי חברו תומכי שוק חופשי ועסקים גדולים כדי לקדם את המגזר העסקי, ורעיונות של יוזמה פרטית ושוק חופשי מול זרמים סוציאליסטים שדגלו בהלאמה, קומוניזם או [[מדינת רווחה]] רחבה. אבל לפי זינגלס, לאחר תקופה מסוימת הגיעה השלב שבו התאגידים הגדולים הפכו למחוברים זה עם זה ומתואמים מבחינה פוליטית והם מהווים את החסם הגדול ביותר לתחרות.
 
זינגלס מתאר את המונופול העסקי הגדול הראשון, [[חברת הודו המזרחית הבריטית]], שהצליחה לקבל מהכתר הבריטי מונופול על המסחר הימי ופעלה מ-[[1600]] במשך 233 שנה. הוא מצטט את הכלכלן הסקוטי [[אדם סמית]], שתיעב את החברה ומונופולים אחרים, וכתב בין השאר: ״הם הצליחו לעתיםלעיתים נדירות בלי פריבילגיות אקסקלוסיביות ונכשלו לעתיםלעיתים קרובות בלעדיהן. בלי פריבילגיות אקסקלוסיביות הם ניהלו את העסקים בצורה כושלת״.
 
בחודש יולי 2012, השתתף זינגלס בתוכנית הרדיו "לא בריינר כלכלי פלטפורמה" של תוכנית [[NPR Planet]]. הוא תמך בתוכנית רפורמה בת שישה חלקים שכללה ביטול כל ההכנסה האמריקנית, מס חברות, מס שכר וכן המלחמה בסמים והחלפת המערכת במס הצריכה הרחב (כולל הטלת מסים על חומרים בלתי חוקיים לשעבר).