הבדלים בין גרסאות בדף "קנגה"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הוסרו 6 בתים ,  לפני שנתיים
סקריפט החלפות (לעיתים, קנגורו)
(סקריפט החלפות (לעיתים, קנגורו))
|אויבים=
}}
'''קנגה''' (ב[[אנגלית]]: '''Kanga''') היא [[דמות (ספרות ואמנות)|דמות בדיונית]] בסדרת ספרי וסרטי [[פו הדב]] מאת [[אלן אלכסנדר מילן]]. קנגה היא נקבת [[קנגרוקנגורו]] ואמו המסורה של [[רו הקנגורו|רו]]. השניים מתגוררים בבית ליד חלקת החול בחלקו הצפון-מערבי של היער. קנגה היא הדמות הנקבית היחידה המופיעה בספרים. דמותה מבוססת על צעצוע [[בובה ממולאת]] שהייתה שייכת לבנו של מילן, [[כריסטופר רובין מילן]].
 
בעת הגעתם של קנגה ורו ליער, בפרק השביעי של הספר [[פו הדב]], סבורים כולם שקנגה היא חיה פראית, אך עד מהרה מגלים שאין זו האמת ומתיידדים איתה. בספרי פו הדב, כאשר מגיע [[טיגר (פו הדב)|טיגר]] ליער, היא מקבלת אותו בברכה לביתה, מנסה למצוא עבורו מזון החביב עליו ומתירה לו לחיות יחד איתה ועם רו. לאחר מכן מתייחסת קנגה לטיגר באותו אופן בו היא מתייחסת לבנה.
 
קנגה היא טובת לב, נינוחה, סבלנית וצייתנית. היא אוהבת שהדברים נקיים ומסודרים ומעניקה עצה אימהית ומזון לכל מי שמבקש זאת ממנה. היא כמובן מגינה על רו ופונה אליו במילים טובות ומקפידה על המשמעת שלו בצורה עדינה. היא גם בעלת חוש הומור, כפי שמסופר בפרק השביעי של הספר, כאשר [[ארנב (פו הדב)|ארנב]] חוטף את רו ומשאיר את [[חזרזיר]] במקומו וקנגה מעמדיה פנים כאילו היא לא הבחינה בכך שחזרזיר אינו רו וממשיכה לרחוץ אותו באמבטיה של רו, לדאבונו הרב של חזרזיר.
 
בסרטיי [[חברת וולט דיסני|וולט דיסני]] נותרה אישיותה של קנגה ללא שינוי בהשוואה לספרים, אם כי היא נוהגת יותר בהגיון ומאפשרת לרו יותר עצמאות, אך היא ממלאה תפקיד משני יותר בעלילות הסרטים ולא מופיעה בהם לעתיםלעיתים תכופות יותר כמו רו. בנוסף, בסרטים מתגורר טיגר בבית משלו ולא בביתם של קנגה ורו, אם כי הוא מבקר אצלם לעתיםלעיתים קרובות. קנגה גם מחבבת [[גזר]].
 
במשך השנים דובב קולה על ידי ברברה לאדי (1977-1966), ג'ולי מק'ווירטר (1983), פטריסיה פריס (1991-1988), טרס מק'נייל (1999), קת' סוסי (2010-2000) והחל משנת 2011 מדובב קולה על ידי [[קריסטן אנדרסון-לופז]].
 
בגרסה העברית לסרט [[הרפתקאותיו של פו הדב]] דובב קולה של קנגה על ידי [[שפרירה זכאי]] ובסרט [[פו הדב (סרט, 2011)|פו הדב]] משנת [[2011]] דובב קולה על ידי [[מיכל צפיר]].

תפריט ניווט