לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "היפ הופ אלטרנטיבי"

נוספו 2,754 בתים ,  לפני שנתיים
אין תקציר עריכה
 
היפ הופ אלטרנטיבי החל להתפתח בסוף שנות השמונים בארצות הברית. עלייתו של ההיפ הופ האלטרנטיבי נמנעה בעקבות העלייה של הווסט קוסט גנגסטא ראפ, שהתחיל גם כן באותה תקופה, תחייה מחדש החלה באמצע שנות התשעים כשהציבור הכללי החל להתעניין ב[[מוזיקת אינדי]], אך הפופולריות של התנועה בקרב מאזיני ההיפ הופ הופסקה בעקבות עלייה של אמני היפ הופ יותר "טהור". בסוף שנות התשעים ובשנות האלפיים הראפ האלטרנטיבי הצליח מאוד, בעיקר בזכות הירידה במחירות הגנגסטא ראפ, והז'אנר נהיה הפופולרי ביותר במוזיקת ההיפ הופ, כשאמנים מרחבי ארצות הברית כמו [[אאוטקאסט]] ו[[קניה ווסט]] היו בראש המצעדים. בשנות האלפיים-ועשר אמנים אלטרנטיביים רבים מבריטניה ומארצות הברית מצליחים להגיע אל קהל נרחב בזכות האינטרנט, כשהראפ האלטרנטיבי נהיה פופולרי מאוד בשירותי מוזיקה כמו [[סאונדקלאוד]].
==מאפיינים==
{{קצרמר|מוזיקה}}
 
 
===מאפיינים מוזיקליים===
היפ הופ אלטרנטיבי הוא ז'אנר ניסיוני ויש לו הרבה מהמאפיינים של [[מוזיקה ניסיונית]]. לעתים קרובות המונח "היפ הופ אלטרנטיבי" מתייחס אל כל [[פיוז'ן (מוזיקה)|פיוז'ן]] של היפ הופ עם ז'אנר אחר. לדוגמה, אל להקת ה[[ג'אז ראפ]] [[א טרייב קולד קווסט]] מתייחסים לרוב כלהקת ראפ אלטרנטיבי. ראפרים אלטרנטיביים דוחים את מבנה שיר הפופ והראפ המסורתיים ומשנים את אורך ואת מבנה השירים שלהם. בביטים שלהם אמני היפ הופ אלטרנטיבי לוקחים השראה מז׳אנרים אחרים ומשתמשים רבות בדגימות משונות. אל ראפרים העושים ראפ [[לו-פיי]] ואל ראפרים המשתמשים ב[[אוטו-טיון]] (לא לצורכי שירה) מתייחסים לרוב כאל אלטרנטיביים.
 
===מאפיינים תרבותיים===
לרוב ראפרים אלטרנטיביים הם גם מהאנדגראונד, אך המונחים "אנדרגראונד ראפ" ו"ראפ אלטרנטיבי" אינם חופפים. ראפ אלטרנטיבי מתייחס גם למספר מאפיינים ליריים ומוזיקליים, והראפ אנדרגראונד מתייחס רק לדחייה של שאיפות כלכליות. חלק כביר מן האנדרגראונד ראפ הוא גנגסטר או הארדקור דבר הסותר את היותו בהכרח אלטרנטיבי. יתר על כן, ישנם ראפרים אלטרנטיביים שהצליחו מסחרית, דבר הסותר את החפיפה ביניהם. לדוגמה - האלבום Speakeeboxxx/The Love Below של זוג הראפ האלטרנטיבי [[אאוטקאסט]] מכר מעל עשרה מיליון עותקים. דוגמה נוספת לסתירה בין המונחים הוא האלבום Illmatic של הראפר נאס שבהתחלה מכר 60,000 עותקים והיה אלבום אנדרגראונד, שנחשב זה שקטע את הפופולריות של אמני אלטרנטיבי כמו [[א טרייב קולד קווסט]] באותה תקופה.
 
===תכנים ליריקליים===
ראפרים אלטרנטיביים, במיוחד באנדרגראונד, נוטים להיות פואטיים יותר מאשר הגנגסטא ראפרים וההארדקור ראפרים. ראפרים אלטרנטיביים גם מהססים לדבר על רצח, תכשיטים, מין, ובכללי כל המוטיבים בראפ המיינסטרים מופיעים מעט בהיפ הופ האלטרנטיבי.
 
 
 
[[קטגוריה:היפ הופ]]