לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "ארנסט הראשון, דוכס סקסוניה-גותה"

מ
בוט החלפות: \1ציווה\2
מ (סדר תבניות בסוף הערך (בוט סדר הפרקים))
מ (בוט החלפות: \1ציווה\2)
ארנסט קיבל את אזור [[גותה]], ובשנת [[1643]] החל בבניית טירה למגוריו. ארנסט פעל בחוכמה, ועל אף שהפחית את המסים, הצליח ליצור כלכלה חזקה ויציבה בדוכסות. ארנסט הגביל את ה[[עינויים]] בדוכסות, והפחית כמעט לחלוטין את [[ציד המכשפות]]. כמו כן אסר ארנסט על ה[[אלכימיה]] בדוכסות, וחוקק עונש מוות על רצח. כמו כן שיפר ארנסט את ה[[חקלאות]], ה[[מסחר]], ה[[חינוך]], וה[[אמנות]] ברחבי הדוכסות, וספרייתו הייתה מהגדולות ב[[גרמניה]]. ארנסט היה דתי מאוד, ועשה כל שביכולתו על מנת לחזק את הדת ה[[לותרניזם|לותרנית]].
 
לאחר מותו של [[פרידריך וילהלם השלישי, דוכס סקסוניה-אלטנבורג]] ללא יורשים בשנת [[1672]], חולקה [[דוכסות סקסוניה-אלטנבורג]] בין [[דוכסות סקסוניה-ויימאר]] ל[[דוכסות סקסוניה-גותה]], אולם, ארנסט קיבל את החלק הגדול יותר, מכיוון שהיה צאצא של [[אליזבת סופיה, נסיכת סקסוניה-אלטנבורג]] בתו של [[יוהאן פיליפ, דוכס סקסוניה-אלטנבורג]] שציוהשציווה שהיא תירש את הנחלה בהיעדר יורשים זכרים.
 
ב-[[26 במרץ]] [[1675]] מת ארנסט ב[[גותה]], ושבעת בניו שלטו בדוכסות במשותף. בשנת [[1680]] פוצלה הדוכסות בין שבעת הבנים; [[פרידריך הראשון, דוכס סקסוניה-גותה-אלטנבורג]], [[אלברכט, דוכס סקסוניה-קובורג]], [[ברנהרד הראשון, דוכס סקסוניה-מיינינגן]], [[היינריך, דוכס סקסוניה-רמהילד]], [[כריסטיאן, דוכס סקסוניה-אייזנברג]], [[ארנסט השלישי, דוכס סקסוניה-הילדבורגהאוזן]], ו[[יוהאן ארנסט, דוכס סקסוניה-זאלפלד]].