לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "אנרכו-פרימיטיביזם"

לא ברורו למה הכותב כתב שלמרות דחייתם את המדע כאשר לפני זה הוא מדבר על שהפרמטיסבים יוצאים נגד הטכנולוגיה ולא מדע יש שוני מאוד גדול בין טכנולוגיה למדע טכנולוגיה זה התוצר של הידע המדעי,הפרמטיבסטים לא "דוחים" את הידע המדעי או מתכוונים לשרוף את כול לשרוף את כול הספרים בפיזיקה כימיה או ביולוגיה הם יוצאים נגד הטכנולוגיה ולעשות השווה בין ידע מדעי לטכנולוגיה זאת טעות.
מ (בוט החלפות: לעיתים)
(לא ברורו למה הכותב כתב שלמרות דחייתם את המדע כאשר לפני זה הוא מדבר על שהפרמטיסבים יוצאים נגד הטכנולוגיה ולא מדע יש שוני מאוד גדול בין טכנולוגיה למדע טכנולוגיה זה התוצר של הידע המדעי,הפרמטיבסטים לא "דוחים" את הידע המדעי או מתכוונים לשרוף את כול לשרוף את כול הספרים בפיזיקה כימיה או ביולוגיה הם יוצאים נגד הטכנולוגיה ולעשות השווה בין ידע מדעי לטכנולוגיה זאת טעות.)
 
==מקורות==
למרות דחייתם את המדע, הפרימיטיביסטיםפרימיטיביסטים מסתמכים לעיתים קרובותרבות על [[אנתרופולוגיה]] תרבותית ועל ארכאולוגיה. ב-50 שנה האחרונות, חברות שבעבר נחשבו לברבריות, הוערכו מחדש על ידי אקדמאים, אשר רבים מהם מחזיקים כעת בדעה שבני האדם הקדמונים חיו בשלום ושגשוג יחסי. לדוגמה, פרנק הול, מומחה לחקלאות קדמונית וקנט פלאנרי, מומחה לתרבות [[מסואמריקה|מסואמריקאית]], ציינו ש"אין קבוצה על כדור הארץ שנהנתה מיותר זמן לפנאי מאשר הציידים-מלקטים. את זמן זה בילו בעיקר במשחק, שיחה והרגעות".
 
אקדמאים אחרים תארו את השיטה הכלכלית של חברות פרימיטיביות כ[[כלכלת מתנות]] בה העריכו את הסחורה על פי מידת השימושיות שלה ועל פי יופיה ולא על פי עלות. סחורות הוחלפו על בסיס צורך, ולא על בסיס הערך שלהן בשוק. הסחורה חולקה בחברה ללא התייחסות לעבודה שהשקיעו בה חבריה. העבודה התבצעה ללא הרעיון של שכר או רווח אישי, ולמעשה ללא המושג "עבודה" בכלל.
79

עריכות