הבדלים בין גרסאות בדף "Rage Against the Machine"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קו מפריד בטווח מספרים
(קו מפריד בטווח מספרים)
 
== היסטוריה ==
=== שנים ראשונות (1991-19921991–1992) ===
ב-[[1991]], הגיטריסט, טום מורלו, עזב את להקתו הקודמת, "לוק אפ", במטרה להקים להקה חדשה. בעת בילוי במועדון ב[[לוס אנג'לס]], ראה את זאק דה לה רוחה מבצע [[ראפ]] בסגנון חופשי. מורלו התרשם מהליריקה של דה לה רוחה, וביקש ממנו להיות הסולן של להקה. מורלו גייס גם את המתופף, בראד ווילק, שבעבר עשה מבחני במה ל"לוק אפ", בעוד שדה לה רוחה שכנע את חבר הילדות שלו, טים קומרפורד להצטרף ללהקה כבסיסט.
 
מספר [[חברת תקליטים|חברות תקליטים]] הביעו עניין, ובסופו של דבר הלהקה חתמה עם חברת התקליטים "[[אפיק רקורדס]]". מורלו אמר על כך ש"אפיק הסכימו לכל דבר שביקשנו, והם קיימו את הבטחותיהם...מעולם לא ראינו בכך קונפליקט אידאולוגי כל עוד יכולנו לשמור על חופש יצירתי".
 
=== הצלחה מסחרית (1992-20001992–2000) ===
אלבום הבכורה של הלהקה, "Rage Against The Machine", הגיע לסטאטוס של פלטינום משולש, בעידוד השמעה מאסיבית ב[[רדיו]] של השיר "Killing in the Name" - שיר מטאל כבד שכולל 6 שורות שחוזרות על עצמן באופנים שונים. עטיפת האלבום כללה תמונה של [[טיץ' קואנג דוק]], [[נזיר]] [[בודהיזם|בודהיסטי]] [[וייטנאם|וייטנאמי]], בעת ששרף את עצמו למוות ב[[סייגון]] בשנת [[1963]], במחאה על רציחתם של בודהיסטים על ידי שלטונו של ראש הממשלה [[נו דין דיים]]. על מנת לקדם את האלבום ואת המסר המרכזי של [[צדק חברתי]] ו[[שוויון]], הלהקה יצאה לסיבוב הופעות, וניגנה ב"[[פסטיבל לולהפאלוזה]] 1993", וכהופעת חימום של להקת "Suicidal Tendencies" ב[[אירופה]].
 
האלבום השלישי, "The Battle of Los Angeles", יצא בשנת [[1999]] וזכה אף הוא להיות במקום הראשון במצעדים, בעודו נמכר ב-450,000 עותקים בשבוע הראשון ליציאתו, ולאחר מכן מגיע לפלטינום כפול. על עטיפת האלבום מצוירת דמות [[גרפיטי]] של אדם המניף את אגרופו באוויר. באותה שנה, השיר "Wake Up" הופיע בפסקול של הסרט "[[מטריקס]]". השיר "Calm like a Bomb" הופיע לאחר מכן בסרט ההמשך, ב-[[2003]]. בשנת [[2000]] הלהקה תכננה להופיע בסיבוב הופעות יחד עם להקת [[ביסטי בויז]], אך סיבוב ההופעות בוטל לאחר שהמתופף של הביסטי בויז סבל מפציעה חמורה. כאשר החלים מפציעתו, רייג' כבר התפרקו.
 
=== פירוק והוצאות מאוחרות (2000-20032000–2003) ===
ב-[[18 באוקטובר]] [[2000]], דה לה רוחה יצא בהצהרה הבאה:
{{ציטוט|מרכאות=כן|תוכן=אני מרגיש שזה הכרחי כרגע לעזוב את רייג' מכיוון שתהליך קבלת ההחלטות שלנו נכשל לחלוטין. זה כבר לא עונה על השאיפות של ארבעתנו בצורה קולקטיבית כלהקה, ומנקודת המבט שלי, זה ערער את האידאל האמנותי והפוליטי שלנו. אני גאה בעבודה שלנו בצורה בלתי רגילה, הן כאקטיביסטים והן כמוזיקאים, ואני גם אסיר תודה לכל אדם שהביע סולידריות וחלק את החוויה המדהימה הזאת איתנו|מקור=זאק דה לה רוחה, חדשות [[MTV]]}}
ב-12 וב-13 בספטמבר, רייג' הופיעו את 2 ההופעות האחרונות שלהם בלוס אנג'לס, יחד עם אמנים אורחים שונים. הופעות אלו יצאו אחר כך ב-DVD.
 
=== קריירות שלאחר הפירוק (2001-20072001–2007) ===
==== אודיוסלייב ====
{{הפניה לערך מורחב|אודיוסלייב}}

תפריט ניווט