לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "חסידות מונקאטש"

נוספו 397 בתים ,  לפני שנתיים
אין תקציר עריכה
מ (לא רלוונטי)
* '''רבי [[חיים אלעזר שפירא]]''' ([[1871]]–[[1937]]) - בנו של רבי צבי הירש, מילא את מקום אביו ברבנות ובאדמו"רות. הקים את כולל תפארת צבי על שם אביו וייסד את השכונה הקטנה [[בתי מונקאטש]] בגוש ה[[נחלאות]] בירושלים. לאחר [[מלחמת העולם הראשונה]] ייסד את ישיבת "דרכי תשובה" על שם חיבורו ההלכתי של אביו. היה מתנגד חריף של [[אגודת ישראל]] וה[[ציונות]]. עמד במחלוקת גם עם [[חסידות בעלז]], [[חסידות ספינקא]], [[חסידות סאטמר]] ועוד.
* '''רבי [[ברוך יהושע ירחמיאל רבינוביץ]]''' - בנו של האדמו"ר רבי [[נתן דוד רבינוביץ מפארציווא]] וחתן בתו היחידה של רבי חיים אלעזר שפירא. בשנת תרצ"ז, בגיל 22, נפטר חותנו והוא התמנה אדמו"ר, תפקיד שממנו פרש בשנת [[תש"ה]]. לאחר מכן שימש כרבה של [[סאו פאולו]] ב[[ברזיל]] ומשנת [[תשכ"ג]] רבה הראשי של העיר [[חולון]]. לימים עבר לעיר [[פתח-תקווה]] והקים בית כנסת בשכונת כפר-גנים. כתב את החיבורים "דברי נבונים" על התורה ואת "בינת נבונים" על השואה.
* '''רבי [[משה יהודה לייב רבינוביץ]]''' - בנו של רבי ברוך יהושע ירחמיאל רבינוביץ. נולד במונקאטש גדל והתחנך ב[[ארצות הברית]]. הוכתר על ידי שארית הפליטה של חסידי מונקאטש לאדמו"ר. פעל לשיקום החסידות, שמרכזה כיום בשכונת [[בורו פארק]] ב[[ברוקלין]], וייסד בתי מדרש, ישיבות ומוסדות חינוך וחסד בארצות הברית, [[קנדה]], [[אירופה]], [[אוסטרליה]] וב[[ארץ ישראל]]. אחיו רבי יצחק יעקב החל לשמש מספר שנים אחריו כאדמו"ר מדינוב.
*'''רבי [[יצחק יעקב רבינוביץ]]''' −בנו של רבי ברוך יהושע ירחמיאל רבינוביץ. נולד בפעסט גדל והתחנך ב[[ארצות הברית]]. הוכתר על ידי שארית הפליטה של חסידי מונקאטש לאדמו"ר. יסד בית מדרשו, כאדמו"ר מדינוב, בפלטבוש אשר ב[[ברוקלין]]. בשנת [[תשס"ח]] עבר לשכונת וויליאמסבורג, והקים שם בית מדרש וישיבה.
 
<gallery>
8

עריכות