לדלג לתוכן

תורין צינת-אלון – הבדלי גרסאות

הוסרו 477 בתים ,  לפני 4 שנים
←‏בספר "ההוביט": בספר!!! לא בסרט
(←‏בספר "ההוביט": בספר!!! לא בסרט)
בעת שנכשלו הגמדים להביס את הדרקון השוכן בהר, בחר סמאוג שהרגיש בהם, לתקוף את עיר האגם שסמוג חשד בה כי נתנה לגמדים מקלט. [[ברד הקשת|בארד הקשת]], [[לוחם]] נועז אשר היה נצר לשושלת מלכי דיל, ירה חץ לעבר סמוג וקטל אותו. לאחר מות סמאוג, הנהיגו מלך ה[[בני לילית (הארץ התיכונה)|אלפים]] וברד כוח צבאי משותף של אלפים ובני אדם לעבר ההר הבודד, בו התבצר תורין, אשר עם מות הדרקון הפך למלך בבטן-ההר, עם גמדיו ובילבו ה[[הוביט]]. תורין, נתמך בצדקת טענתו כי האוצר במקורו היה שייך לאבותיו, סירב לבקשת ברד לחלוק את אוצר הדרקון, ואף קרא לקרובו מלך הגמדים מגבעות הברזל, דֵּין רגל ברזל, בֶּן נֵין, לבוא לעזרתו. בעקבות זאת הטילו ברד ומלך האלפים מצור על ההר הבודד.
 
ברד הצליח לשאת ולתת עם תורין על הסכם לחלוקת האוצר בעזרתו של ההוביט, בילבו בגינס, אשר כדי למנוע את המלחמה הקרבה גנב את הדבר היקר ביותר ללבו של תורין באוצר הדרקון - אבן לב ההר והעביר אותה לבני האדם, וכתוצאה מכך נאלצו הגמדים להגיע להסכם. אומנם בעקבות הגעתה של תגבורת של צבא הגמדים בראשות דֵּין, תכנן תורין לקחת את האבן בחזרה ללא תמורה על ידי שימוש בכוחם הצבאי של הגמדים. אולם ממש באותה העת הותקפו הן הצרים והן הנצורים על ידי צבאוצבא של אזוג מלך האורקיםאורקים.
 
העימות שהתפתח מכונה [[קרב חמשת הצבאות]] ובמהלכו אוחדו כוחות בני האדם עם האלפים, הגמדים והנשרים כנגד ה[[אורק]]ים וה[[ווארג]]ים זאבי הענק שלהם שהונהגו על ידי [[אזוג]]. במהלך הקרב הנהיג תורין את חבורת הגמדים אשר לו בהסתערות אמיצה כנגד האורקים, הוא הצליח להרוג את אזוג אך תורין נפצע אנושות ומת.
 
בתום הקרב בעודו מוטל על ערש דווי, התפייס תורין עם בילבו ההוביט, עליו כעס בעקבות גנבת אבן החן, והתפכח מתאוות בצע בה לקה בעקבות גילוי האוצר. לאחר מות תורין היה דֵּין רגל ברזל למלך הגמדים שבבטן- ההר. מלך האלפים הניח על חזהו של תורין את האבן שבילבו גנב, ועל קברו שבהר הבודד הוצבה [[חרב]]ו "אורקריסט", אשר זוהרת בחשיכה בעת שאורקים ויצירי רשע נוספים קרבים, ובכך תמיד ניתנה לגמדים התרעה בהתקרב אויב לממלכתם אשר בבטן ההר.
 
==אילן יוחסין==