לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "עוזר פרלמנטרי"

הוסרו 7 בתים ,  לפני שנתיים
אין תקציר עריכה
מ (בוט החלפות: לעיתים)
'''עוזר פרלמנטרי''' הוא עוזרו ויד ימינו של חבר ה[[פרלמנט]] באותה מדינה, המסייע לו במכלול עבודתו הפרלמנטרית.
 
==העוזר הפרלמנטרי בישראל==
חבר הכנסת זכאי להעסיק שלושה עוזרים פרלמנטריים{{הערה|{{mako|דפנה ליאל|ועדת הכנסת אישרה: עוד עוזר פרלמנטרי לח"כים|18f544fc2b8a051004|news-military/politics-q4_2015|27 באוקטובר 2015}}}},
העוזר הפרלמנטרי הוא יד ימינו של חבר הכנסת בעבורו הוא עובד, ומהווה חלק בלתי נפרד מתפקודו בפרלמנט ומחוצה לו. ייתכנו שינויים בפרטי התפקיד לפי חבר הכנסת, אולם בין היתר מבצע העוזר הפרלמנטרי את הבאים:
* ניהול יומן הפגישות של חבר הכנסת
* שמירת האינטרס של חבר הכנסת בסיעה ובוועדות
* ליקוט חומר ומידע בנושאים המעניין את חבר הכנסת
* כתיבת נאומים
* הצעות חוק הנרשמות על שמו של חבר הכנסת
 
 
מעמדם של העוזרים הפרלמנטריים ב[[הכנסת|כנסת]] אינו קבוע בחוק, אלא נקבע בהחלטות של [[ועדת הכנסת]]. בשנת [[1996]] נקבע שכל [[חבר כנסת]] רשאי להעסיק עד שני עוזרים לצורך עבודתו הפרלמנטרית. העוזרים הפרלמנטריים הם עובדים של חבר הכנסת ואינם נחשבים לעובדי הכנסת, ולכן גם אינם מוכרים כעובדי מדינה, שלא כמו [[עוזר שר|עוזרי השרים]] ב[[ישראל]]. חבר הכנסת הוא אפוא מעסיקו של העוזר פרלמנטרי, ובכל שנה עליו לחתום עמו על חוזה עבודה; הוא אשר מגדיר את תפקידו לפי צרכיו ושיקוליו.
הכנסת, באמצעות ועדת הכנסת, קובעת את שכרם של העוזרים הפרלמנטריים ומשלמת אותו ישירות לעוזרים עצמם. אחד משני העוזרים מוגדר '''"עוזר בכיר"''', ועליו להיות בעל תואר אקדמי או בעל [[ותק]] של ארבע שנות עבודה לפחות כעוזר פרלמנטרי. אין הגבלה של משך הזמן שבו עוזר פרלמנטרי יכול להחזיק במשרתו. עם זאת, כאשר נפסקת כהונתו של חבר הכנסת (בשל התפטרותו או אי-בחירתו לתקופת כהונה נוספת) או כאשר הוא מתמנה ל[[שר]] או ל[[סגן שר]], גם חוזה העבודה של עוזרו הפרלמנטרי מגיע לסיומו.
 
במסגרת [[תקנון האתיקה]] של הכנסת קיים סעיף המנחה כי "חבר הכנסת יסתייע בעוזרים הפרלמנטריים שלו לצורך מילוי תפקידו כחבר כנסת באופן סביר".
הקונגרס ב[[ארצות הברית]] מורכב משני בתים: [[הסנאט של ארצות הברית|הסנאט]] ו[[בית הנבחרים של ארצות הברית|בית הנבחרים]]. הבתים מעמידים לרשות נבחרי הציבור תקציבים לצורך ניהול המשרדים ואיושם על ידי צוות עוזרים המכונים "צוותים אישיים" (Personal staffs). אולם, ישנה חלוקה בין הסנאט לבית הנבחרים, כאשר תקציבם של חברי בית הנבחרים קבוע ושל חברי הסנאט משתנה על פי גודל האוכלוסייה שאותה הוא מייצג.
 
ה"צוותים האישיים" כוללים עוזרים מנהליים, עוזרים לענייני חקיקה ו"אנשי שטח".המאיישים את משרדיהם גם מחוזות הבחירה וגם בקונגרס בוושינגטון. נוסף על אלה ישנם על פי רוב גם [[יועץ תקשורת|יועצי תקשורת]], מנהלים, מזכירים ובעלי תפקיד אחרים.
 
'''עוזרים מנהליים''': תפקידם לנהל את משרדם של חברי הקונגרס - מענה על מכתבים, תיאום פגישות וניהול המשרד.
הפרלמנט של גרמניה מורכב משני בתים: '''הבונדסרט''' המייצג את האינטרסים של 16 המדינות המרכיבות את גרמניה. תנאי מוקדם להיותם חברים בבית זה הוא היותם חברי ממשל במדינה ממנה הם נשלחו. לכן, לחברי הבונדסרט אין עוזרים פרלמנטרים מתוקף תפקידם זה, אלא, כל סיוע כספי ולוגיסטי שלהם הם צריכים הם מקבלים מהממשל המקומי ממנו הם נשלחו.
 
'''הבונדסטג'''- החברים בו מחזיקים בעוזרים פרלמנטרים מתוקף תפקידם כחברי פרלמנט.
 
תפקידם הוא לסייע בכל הקשור לעבודה הפרלמנטרית עצמה, סוג עבודה זו נקבעת על ידי חבר הפרלמנט אשר בוחר את עוזריו על פי שיקוליו וצרכיו האישיים, הם יכולים להחליט אם הם מעוניינים בפקידים, מזכירות, אנשי מחקר וכדומה. וחוזה העבודה שלהם הוא אישי בין העוזר וחבר הפרלמנט.
== העוזר הפרלמנטרי בפינלנד ==
 
בניגוד לרוב מדינות העולם פינלנד העוזרים הפרלמנטרים מועסקים מבחינה פורמלית על ידי הפרלמנט עצמו, כל חבר פרלמנט זכאי להעסיק עוזר אחד. תפקידם הוא לסייע לחברי הפרלמנט בעבודות משרד ובמתן שירותי מזכירות, לבוא במגע עם קבוצות אינטרס חוץ- פרלמנטריות ומחקר ואיסוף חומר על כל הקשור בעבודה הפרלמנטרית השוטפת.
 
== קישורים חיצוניים ==
* {{TheMarker|צבי זרחיה|"לשכה של ח"כ היא לרוב שני צעירים - שהם היועצים, הדוברים וגם המזכירה"|1.2622365|27 באפריל 2015}}
* [http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m00915.pdf מעמדם, תפקידם ותנאי העסקתם של עוזרים פרלמנטריים], אתר הכנסת
* [http://www.nevo.co.il/Law_word/law01/190_053.doc] המאגר המשפטי הישראלי.
* ערן שפרמן, [http://www.idi.org.il/Parliament/2010/Pages/66_2010/C/c_66.aspx תפקידיהם של העוזרים הפרלמנטריים], 2010, פרלמנט 66, אתר [[המכון הישראלי לדמוקרטיה]]