לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "טבעת הניבלונג"

נוספו 948 בתים ,  לפני שנתיים
אין תקציר עריכה
"'''טבעת הניבלונג'''" (ב[[גרמנית]]: '''Der Ring des Nibelungen''', ידועה גם בציבור בתרגום השגוי "טבעת הניבלונגים") הוא מחזור [[אופרה|אופרות]] או דרמות מוזיקליות של המלחין ה[[גרמני]] [[ריכרד וגנר]]. זוהי [[טרילוגיה|טטרלוגיה]] אפית המבוססת באופן רופף על "[[שירת הניבלונגים]]", על אגדות גרמניות [[עבודת אלילים|פגאניות]] ועל ה[[מיתולוגיה נורדית|מיתולוגיה הנורדית]]. היצירה הוגדרה על ידי וגנר כ"Bühnenfestspiel", מחזה בימתי חגיגי, לשלושה ערבים ולערב מקדים.{{ש}}
 
"טבעת הניבלונג" כוללת ארבע אופרות:
 
העלילה מתבססת על טבעת קסומה אשר תמיט אסון על נושאיה. הטבעת עשויה להקנות לבעליה שליטה עולמית, אך הוא יתקשה מאוד להיפרד ממנה, מוטיב שהופיע גם בסיפורי "[[שר הטבעות]]" של [[טולקין]]. המיתולוגיה הגרמנית הייתה אהובה מאוד על לאומנים גרמנים. דיוויזיה 38 של ה[[אס אס]] נקראה בשם "ניבלונגן".
 
==שם היצירה==
שם היצירה בגרמנית מיתרגם ל"טבעת הניבלונג", והכוונה היא לטבעתו של הניבלונג אלבריך, שמחשל אותה מזהב הריין שגנב. הצורה des nibelungen מבטאת יחסת גניטיב (שייכות) ביחיד בלבד. עם זאת, הסיומת nibelungen והעובדה שהיצירה מבוססת בין היתר על "שירת הניבלונגים" (Nibelungenlied) הביאו לתרגום השגוי הנפוץ "טבעת הניבלונגים". תרגום זה מרמז שהטבעת שייכת ליותר מניבלונג אחד, דבר שנוגד לחלוטין את תוכן היצירה ואת תפישת הבעלות המוחלטת של אלבריך עליה.
 
==זהב הריין==
67

עריכות