לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "יהונתן אליאשברג"

מ (הסרת קישורים עודפים)
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה מיישום נייד עריכה מאפליקציית אנדרואיד
 
בעקבות אביו, הצטרף גם הוא לעסקנות ציבורית, והיה פעיל בולט בתנועת [[חובבי ציון]]. נמנה עם מארגני [[ועידת דרוסקניק]]. בוועידה נבחר, יחד עם הרב [[שמואל מוהליבר]], לאחראי מינוי רבנים ודוברים למסעי התעמולה של התנועה. הוא עצמו נמנה עם משלחת של רבנים שניסתה להשפיע על [[אדמו"ר]]י [[חסידות לובביץ']] ו[[חסידות קאפוסט]] להצטרף לתומכי יישוב ארץ ישראל. נמנה גם על המשלחת שנשלחה אל הרב [[יצחק אלחנן ספקטור]] מ[[קובנה]] בשנת תרמ"ח, בניסיון לשכנעו לתמוך ב[[היתר המכירה]]. היה מהדוחפים לכינוס הוועדה של "החברה לתמיכת יהודים עובדי אדמה ובעלי מלאכה בסוריה ובפלשתינה" שהתקיימה בקובנה בשנת [[ה'תר"ן]] ([[1890]]), ושלח את ברכתו אליה.
בעקבות הביקורת על המצב הרוחני הירוד במושבות, פרסם מאמר ובו קרא לאמץ את יזמתו של אביו למינוי שליח שיסתובב בין המושבות ויפעל לקרב את החלוצים לשמירת מצוות. את מאמרו חתם בתיאור: "אחד אחוז בעבותובעבותות אהבה לארצו ועמו".
 
בעקבות פרסום מאמרו של [[אחד העם]] "[http://benyehuda.org/ginzberg/Gnz006.html תורה שבלב]" בעיתון "[[הפרדס]]" בשנת [[1894]], כתב לו הרב אליאשברג מכתב, שבו ביקש ממנו "לסבול במתינות את הדעות המתנגדות ואם כי אינן כדעתנו, הרי אין דעות בני האדם שוות". אחד העם ענה לו בכבוד רב במאמר "[http://benyehuda.org/ginzberg/Gnz007.html דברי שלום]" בעיתון "[[המליץ]]".