לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "אנונה (תשלום)"

נוספו 4 בתים ,  לפני שנתיים
מ
הוספת קישור לקרן פנסיה
מ (כתיבה לא אנציקלופדית וכפילות)
מ (הוספת קישור לקרן פנסיה)
* '''תנאים לתשלום האנונה''': תשלום האנונה יכול להיות מותנה בתנאים. אחד התנאים האפשריים הוזכר לעיל, במקרה של אנונת חיים, והוא הימצאותו של האדם בחיים. יכולים להיות גם תנאים אחרים כגון: במקרה קיצבת [[נכות]] - האנונה משולמת כל עוד מקבל הקיצבה נכה (לפי הגדרה שנקבעה); בסוגי פנסיות מסוימים - כל עוד מקבל הפנסיה נמצא בארץ מסוימת (או בארצות מוגדרות).
* '''[[פנסיה]],''' שהיא אנונה המשולמת לעובדים ולשאיריהם בגין עבודתם או אנונה המשולמת על ידי [[קופת גמל]] לקיצבה, או, אנונה שאינה מוגדרת כפנסיה, הנרכשת מחברת [[ביטוח]] (או ניתנת בהסדר אחר) שלא במסגרת פנסיונית.
* '''הצמדת האנונה''': סכום האנונה התקופתי יכול להיות סכום [[ערך ריאלי וערך נומינלי|נומינלי]] קבוע המוגדר במונחי [[מטבע]] מסוים או סכום שאינו מוגדר כך ואשר משתנה בהתאם לכללי הצמדה שנקבעו. למשל: סכום האנונה התקופתי יכול להיות צמוד לשינויים החלים ב[[מדד המחירים לצרכן]], לשינויים החלים בדרגת השכר לפיה חושבה האנונה (פנסיה), לשינויים כלליים בשכר, למדד רווחיות של [[קרן פנסיה]], להחלטות אד-הוק של גוף מוסמך, ועוד.
* '''מועדי הצמדה''': ניתן לקבוע את מועדי שינוי האנונה על פי תנאי ההצמדה בצורות שונות. למשל: באופן שוטף אחת לחודש (או בכל מועד תקופתי לתשלום), אחת ל-6 חודשים, בכל מועד בו שינוי המדד אליו מוצמדת האנונה מגיע לאחוז מסוים, בכל מועד בו משתלמת [[תוספת יוקר]] לשכירים על פי הסכם קיבוצי.