הבדלים בין גרסאות בדף "ברטה פון זוטנר"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
←‏השפעתה: זה זה, לא?
מ (הוספת קטגוריה אישים שחיו במאה ה-19 (תג) (דיון))
(←‏השפעתה: זה זה, לא?)
עם חזרתם לאוסטריה זוטנר המשיכה את פעילותה העיתונאית והתמקדה בלימודי סכסוך ושלום. היא התכתבה עם הפילוסוף הצרפתי [[ארנסט רנן]] והושפעה מאיגוד הגישור והשלום הבינלאומי שהוקם על יד הודגסון פראט {{אנ|Hodgson Pratt}} בשנת [[1880]].
 
בשנת [[1889]], זוטנר הפכה לדמות מובילה בתנועת השלום האוסטרית עם פרסום הרומן הפציפיסטי שלה, "הניחו את הנשק!" (Die Waffen nieder!). הספר פורסם ב-37 מהדורות שונות, ותורגם ל-12 שפות. היא כתבה מאמר בעיתון "העיתונות[[נויה החופשיתפרייה החדשה" (Neue Freie Presse)פרסה]] בו קראה להקמת ארגון שלום אוסטרי (Gesellschaft der Friedensfreunde). בשנה שלאחר מכן, זוטנר ייסדה את אגודת השלום הגרמנית (Deutsche Friedensgesellschaft) ונתמנה ליושבת ראש האגודה. בין השנים [[1892]]-[[1899]]. זוטנר זכתה למוניטין בינלאומי כעורכת העיתון הפציפיסטי "הניחו את הנשק!", שנקרא על שם ספרה. בשנת [[1897]] היא הציגה לקיסר האוסטרי [[פרנץ יוזף הראשון, קיסר אוסטריה|פרנץ יוסף הראשון]] רשימת חתימות שהפצירה בו להקים בית משפט בינלאומי. כמו כן, לקחה חלק בניסוח [[אמנות האג]] הראשונות בשנת [[1899]], אך ציפיותיה הגבוהות לא התממשו.
 
עם מות בעלה של זוטנר בשנת [[1902]], היא נאלצה למכור את טירת הרמנסדורף ולעבור לוינה. בשנת [[1904]] היא נאמה בפני הקונגרס הבינלאומי לנשים {{אנ|International Congress of Women}} בברלין ובמשך שבעה חודשים נסעה ברחבי [[ארצות הברית]], השתתפה בקונגרס השלום העולמי ב[[בוסטון]] ונפגשה עם הנשיא האמריקאי [[תאודור רוזוולט]].

תפריט ניווט