לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "חסידות מונקאטש"

מ (הקודם מספיק)
* '''רבי [[חיים אלעזר שפירא]]''' ([[1871]]–[[1937]]) - בנו של רבי צבי הירש, מילא את מקום אביו ברבנות ובאדמו"רות. הקים את כולל תפארת צבי על שם אביו וייסד את השכונה הקטנה [[בתי מונקאטש]] בגוש ה[[נחלאות]] בירושלים. לאחר [[מלחמת העולם הראשונה]] ייסד את ישיבת "דרכי תשובה" על שם חיבורו ההלכתי של אביו. היה מתנגד חריף של [[אגודת ישראל]] וה[[ציונות]]. עמד במחלוקת גם עם [[חסידות בעלז]], [[חסידות ספינקא]], [[חסידות סאטמר]] ועוד.
* '''רבי [[ברוך יהושע ירחמיאל רבינוביץ]]''' - בנו של האדמו"ר רבי [[נתן דוד רבינוביץ מפארציווא]] וחתן בתו היחידה של רבי חיים אלעזר שפירא. בשנת תרצ"ז, בגיל 22, נפטר חותנו והוא התמנה אדמו"ר, תפקיד שממנו פרש בשנת [[תש"ה]]. לאחר מכן שימש כרבה של [[סאו פאולו]] ב[[ברזיל]] ומשנת [[תשכ"ג]] רבה הראשי של העיר [[חולון]]. לימים עבר לעיר [[פתח-תקווה]] והקים בית כנסת בשכונת כפר-גנים. כתב את החיבורים "דברי נבונים" על התורה ואת "בינת נבונים" על השואה.
* '''רבי [[משה יהודה לייב רבינוביץ]]''' - בנו של רבי ברוך יהושע ירחמיאל רבינוביץ. נולד במונקאטש גדל והתחנך ב[[ארצות הברית]]. הוכתר על ידי שארית הפליטה של חסידי מונקאטש לאדמו"ר. פעל לשיקום החסידות, שמרכזה כיום בשכונת [[בורו פארק]] ב[[ברוקלין]], וייסד בתי מדרש, ישיבות ומוסדות חינוך וחסד בארצות הברית, [[קנדה]], [[אירופה]], [[אוסטרליה]] וב[[ארץ ישראל]]. אחיו רבי [[יעקב יצחק רבינוביץ' (דינוב)|יצחק יעקב]] החל לשמש מספר שנים אחריו כאדמו"ר מדינוב.
 
<gallery>
קובץ:Minchas Elazar.jpg|רבי חיים אלעזר שפירא
קובץ:Boruch Rabinowicz 019.jpg|רבי ברוך יהושע ירחמיאל רבינוביץ
קובץ:Munkatch_Rebbe_ShlitaMunkatch Rebbe Shlita.jpg|רבי משה יהודה לייב רבינוביץ'
קובץ:דברות קודש.jpg|רבי יצחק יעקב רבינוביץ, האדמו"ר מדינוב
</gallery>