לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "מכינה קדם-צבאית"

מ (הוספת קישור להסוכנות היהודית)
לרוב כרוכים הלימודים במכינה בתשלום של כמה מאות שקלים בחודש (בין 500 ל 1,200), ולעיתים מוצעות מלגות למימון הלימודים. על פי חוק המכינות, כל יציאה לעבודה בשנת המכינה דורשת אישורים מיוחדים ממשרד החינוך.
 
הלימוד במכינות מבוסס על לימוד לשם לימוד, העשרה והנאה ("לשם שמים") באופן סדנאי, נטול שיעורי בית, מבחנים ויעדי בגרויות/אקדמיה למיניהן. עידוד הסקרנות וההצלחה בהקניית אהבה ללמידה על המשתתפים (שלא כמו מסגרת בית ספרית) מעודדים את החניכים לפיתוח סקרנות, זהות והשקפת עולם [[ערך (סוציולוגיה)|ערכית]]. מאפיין נוסף בולט הוא ניהול עצמי של חיי המשתתפים, יחד עם עידוד היזמות החברתית והסביבתית. אורח חיים זה יוצר שיתוף פעולה פורה דינמי ומעורב ובכך נבנית המשמעת העצמית של החניכים. יש מכינות לקהלי יעד ספציפיים, בין השאר כדי להכין אותם לשירות הצבאי או להקנות להם מיומנויות שיזדדקו להן בהמשך חייהם. כך למשל, מכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל פרסם [https://brookdale.jdc.org.il/publication/preparing-ethiopian-israeli-youth-military-service מחקר] על "מענים להכנה לשירות צבאי עבור בני נוער יוצאי אתיופיה".
 
שיעור ההשתתפות של בוגרי המכינות ביחידות הקרביות והמובחרות, ובפיקוד וקצונה, ושיעור הבוגרות בפיקוד הדרכה וקצונה (בעיקר ב[[חיל החינוך]]) גבוה מאד{{מקור}}.
משתמש אלמוני