לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "נוער בסיכון"

נוספו 1,260 בתים ,  לפני שנתיים
 
בנוסף, העובדים פועלים ב[[מועדונית נוער|מועדוניות נוער]], בתי הספר ומרכזים לימודיים המציעים לנער מסגרת לימודים חלופית המתאימה יותר לצרכיו האישיים. העובדים מגיעים אף למקומות הבילוי של הנוער במטרה לאתר שם נוער בסיכון וליצור עמו מגע.
 
אחת מתוכניות ההתערבות המובילות בארץ לטיפול בקידום נוער בסיכון היא התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון (360). במסגרת התוכנית מתקיימת פעילות שוטפת ומשותפת למגוון רחב של ארגונים אשר באים לתת מענה מיטבי לקידום ולשיפור מצבם של ילדים ובני נוער בסיכון. אחת האוכלוסיות שבקרבה יש שיעורים גבוהים של ילדים בסיכון היא האוכלוסייה הערבית, ולצורך כך ניתן מענה ייחודי ודיפרנציאלי אשר משפר את מצבה של אוכלוסייה זו. במסגרת עבודתו של מכון [https://brookdale.jdc.org.il/ מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל] נערך [https://brookdale.jdc.org.il/publication/360-the-national-program-for-children-and-youth-at-risk-learns-from-success-success-stories-of-program-directors/ מחקר] [https://brookdale.jdc.org.il/publication/360-the-national-program-for-children-and-youth-at-risk-learns-from-success-success-stories-of-program-directors/ הבוחן] סיפורי הצלחה ועבודה עם האוכלוסייה הערבית.
 
הכשרת עובדי קידום הנוער היא תחום עצמאי בלימודי החינוך ב[[אוניברסיטה|אוניברסיטאות]] וב[[מכללה|מכללות]], אך היא נכללת במידה מסוימת גם בלימודי [[קרימינולוגיה]] ולימודי [[סוציולוגיה]], הכשרה והתמחות בהתמודדות וטיפול עם נוער בסיכון והדרה.
משתמש אלמוני