לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "אימוץ"

נוספו 1,442 בתים ,  לפני שנתיים
אין תקציר עריכה
(←‏סטטיסטיקות: שגיאת כתיב)
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
 
בישראל מיעוט יחסי של ילדים ותינוקות שנמסרים לאימוץ. כתוצאה מכך המבקשים לאמץ תינוקות נאלצים להמתין שנים ארוכות עד למימוש בקשתם. שרות האימוץ מגדיר שתי קבוצות של ילדים - תינוקות שהינם ילדים מגיל 0 עד שנתיים, וילדים מעל גיל 2, קבוצה זו נקראת "צרכים מיוחדים." ילד נחשב בעל "צרכים מיוחדים" כאשר הוא מעל גיל שנתיים וזקוק להורים קבועים. יכול להיות שבנוסף הילד מתמודד עם איחור בהתפתחותו, בעיה בריאותית או כל עניין אחר שזקוק לטיפול מעל הטיפול הרגיל שהורים מעניקים לילדיהם.
 
בשנת 2011 ערך [https://brookdale.jdc.org.il/ מכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל] [https://brookdale.jdc.org.il/publication/adoption_with_connections/ מחקר מלווה] לתוכנית "מאימוץ ילדים לקהילת האימוץ". בעקבותיו פורסמו שני דוחות, הדוח [https://brookdale.jdc.org.il/publication/expanding-adoption-opportunities-children-risk/ הראשון] מציג סקירת ספרות על אימוץ ילדים בסיכון ועל האפשרויות להרחבת האימוץ והשירותים התומכים באימוץ. בדוח גם מידע שעלה מראיונות עם קובעי מדיניות ואנשי מקצוע. ה[https://brookdale.jdc.org.il/publication/expanding-adoption-opportunities-case-studies-open-adoption-fost-adoption/ דוח השני] מתאר מחקר איכותני על מקרי אימוץ הלכה למעשה משני מודלים של אימוץ, חדשים יחסית בארץ: אימוץ עם קשר ("אימוץ פתוח") ואימוץ על ידי משפחות אומנות. מטרתו של דוח זה היא לספק מידע שיסייע בהרחבת מענה האימוץ לילדים רבים יותר ובשיפור השירותים לתמיכה בקהילת האימוץ. בעקבות דוח זה פורסם [https://brookdale.jdc.org.il/publication/adoption_with_connections/ מאמר] העוסק באימוץ עם קשר.
 
משך ההמתנה לאימוץ ילד או תינוק: קשה מאד לקבוע כמה זמן מועמדים ימתינו עד סיום השלבים של אבחון ואישור עד שיקבלו הצעת ילד/ה לאמץ. הדבר תלוי ביכולות ונכונות של המועמדים לאמץ מול הנתונים והצרכים של התינוקות והילדים אשר זקוקים להורים מאמצים.
משתמש אלמוני