לדלג לתוכן

קפיצת באנג'י – הבדלי גרסאות

הוסרו 837 בתים ,  לפני 3 שנים
נשמע מופרח, וחסר ביסוס
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
(נשמע מופרח, וחסר ביסוס)
תגית: עריכת קוד מקור 2017
מקור המילה באנג'י מתואר כ"מונח סלנג ניו זילנדי לרצועה אלסטית".
 
ב[[שנות ה-50]] צילם צוות של ה-[[BBC]] באיי [[ונואטו]] נערים שהיו קופצים ממבני עץ גבוהים שנבנו לצורך כך אל האדמה שמתחת כשקרסוליהם קשורים לענפי [[צמח מטפס הקרוי ליאנה]], כמבחן [[אומץ]] ו[[טקס התבגרות]]. כריס בייקר מ[[בריסטול]] שב[[בריטניה]] ניסה לחקות את שראה בסרט תוך שימוש בחבל אלסטי. קפיצת הבאנג'י המודרנית הראשונה התרחשה ב-[[1 באפריל]] [[1979]] מגשר קליפטון בבריסטול על ידי ארבעה מחברי "המועדון לספורט מסוכן". הקופצים, ובראשם דייוויד קירק נעצרו על ידי המשטרה זמן קצר לאחר הגיעם לקרקע, אך המשיכו לפתח את הספורט ב[[ארצות הברית]], בין היתר מ[[גשר שער הזהב]] ב[[סן פרנסיסקו]], וכך יצרו מודעות לספורט ברחבי העולם. בשנת [[1982]] כבר היו מבצעים קפיצות באירועים מסחריים ממנופים או [[כדור פורח|כדורים פורחים]].
ויש הטוענים שבכפר בונלאפ, ב-10 ימים של חג השבועות, שבו אנשים מקומיים התאמנו במשך דורות רבים.על פי האגדה,הנוהג החל לאחר שאשה בכפר ברחה מבעלה המתעלל וטיפסה על עץ. בעלה הזועם, טיפס אחריה,אבל ממש לפני הגיעה אליה, קפצה ומיד קפץ אחריה והתרסק ארצה,לפני שקפצה היא קשרה גפני ליאנה(liana vines),לקרסוליה, והם עצרו את נפילתה. אנשי הכפר לא היו מרוצים מהדרך שבה הבעל היה מרומה,והחלו לתרגל צלילה לקרקע (land diving),עם גפני ליאנה שקשרו לקרסוליהם, כך שהאירוע לא יוכל לחזור על עצמו.
 
כריס בייקר מ[[בריסטול]] שב[[בריטניה]] ניסה לחקות את שראה בסרט,תוך שימוש בחבל אלסטי. קפיצת הבאנג'י המודרנית הראשונה התרחשה ב-[[1 באפריל]] [[1979]] מגשר קליפטון בבריסטול על ידי ארבעה מחברי "המועדון לספורט מסוכן". הקופצים, ובראשם דייוויד קירק נעצרו על ידי המשטרה זמן קצר לאחר הגיעם לקרקע, אך המשיכו לפתח את הספורט ב[[ארצות הברית]], בין היתר מ[[גשר שער הזהב]] ב[[סן פרנסיסקו]], וכך יצרו מודעות לספורט ברחבי העולם. בשנת [[1982]] כבר היו מבצעים קפיצות באירועים מסחריים ממנופים או [[כדור פורח|כדורים פורחים]].
 
הניו זילנדי A.J.Hackett, (שקפץ לראשונה מגשר גרינהיית' ב[[אוקלנד (ניו זילנד)|אוקלנד]] ב-[[1986]]) היה הראשון להציע קפיצות לציבור הרחב באמצעות חברה שהקים. בשל כך, נתפסת [[ניו זילנד]] עד היום כ"מולדת הבאנג'י".