לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "קשירה רפואית"

הוסרו 1,638 בתים ,  לפני שנתיים
ביטול גרסה 24442588 של 77.124.37.170 (שיחה) יש פה הפרת זכויות יוצרים: העתקה מהאתר שסופק בתקציר העריכה
(https://www.kan.org.il/item/?itemid=25518 - עידכנתי מפה, הכל כמעט ציטוטים מהכתבה כמעט אין פה מילים שלי, תוכלו להסתכל בעצמכם במקור ולראות. זה של כאן, הערוץ הממלכתי. חוזר של משרד הבריאות שיצא בסוף 2017. היתה שם גם איזה הבטחה של פוליטיקאי, אבל לא רשמתי אותה, פוליטיקאים....)
(ביטול גרסה 24442588 של 77.124.37.170 (שיחה) יש פה הפרת זכויות יוצרים: העתקה מהאתר שסופק בתקציר העריכה)
 
על פי ההנחיות בכל מצב בו ניתן הדבר, יש להעדיף בידוד (סגירה בחדר מבודד וחסר גירויים כמו חדר הקשירה, אך ללא קשירה).
 
בחוזר משרד הבריאות לבתי החולים הפסיכיאטריים מדצמבר 2017, נכתב כי "הגבלה מכנית באמצעות קשירה ובידוד אינה מהווה טיפול, ופוטנציאל הנזק בשימוש בה עולה על התועלת", כמו כן נכתב שם כי "קשירה או בידוד של מטופל תתאפשר רק אם התנהגותו מעלה חשש ברמת ודאות גבוהה לסכנה מידית הנשקפת לו או לסביבתו". במשרד הבריאות התעלמו בחוזר מהמלצות הוועדה לצמצום ההגבלות, שקבעה כי בשום מקרה אין בסמכות בית החולים להגביל אדם למשך יותר מיממה – אלא רק בהיתר מיוחד מוועדה פסיכיאטרית ייחודית. על פי המלצות הוועדה, גם אם הוועדה תאשר את ההגבלה, למטופל ניתנת זכות לערער לבית המשפט. לצד זאת, חוזר משרד הבריאות מציין כי הגבלת המטופל תהיה קצרה ככל שניתן ותופסק מיד כאשר החשש לסכנה מידית יחלוף. בנוסף, הוא קובע כי מדי שעה מתחילת ההגבלה, יבדוק רופא את המטופל כדי לבחון אם ניתן לשחררו מההגבלה. החוזר מדגיש כי לאורך כל זמן ההגבלה, יש להבטיח למטופל תנאי נוחות בסיסיים לרבות אוכל, שתייה ויציאה לשירותים, וכי כל מהלך ההגבלה יצולם על ידי טלוויזיה במעגל סגור.
 
לאחרונה מצטמצם השימוש בחדרי קשירה (איזולאטור) לאור ההבנה כי דרך זו הולכת ונעשית [[טאבו (סוציולוגיה)|טאבו]] בחברה המערבית, וישנה מחלוקת האם הקשירה מועילה למטופל או מזיקה למצבו.