לדלג לתוכן

מכון דוידסון לחינוך מדעי – הבדלי גרסאות

הוספת קישורים פנימיים לויקיפדיה
(עדכון הדף (עבר זמן רב מאז שפורסם))
(הוספת קישורים פנימיים לויקיפדיה)
'''מכון דוידסון לחינוך מדעי''', הזרוע החינוכית של [[מכון ויצמן למדע]], הוא עמותה שמטרתה לפתח ולקדם את החינוך המדעי בישראל. המכון עוסק בשיפור החינוך המתמטי והמדעי, בהרחבת השימוש בטכנולוגיות מתקדמות למטרות חינוכיות, בהנגשת המדע לציבור הרחב ובכל משימה אחרת בתחום החינוך המדעי שבה הוא עשוי לתרום תרומה משמעותית. בכל אחד מהתחומים האלה מתרכז מכון דוידסון במספר מוגבל של משימות הנבחרות בקפידה, שבהן תרומתו תוכל להיות ייחודית ומהותית. חלק ניכר מהפעילות נשען על התשתית המדעית והאינטלקטואלית של מכון ויצמן ומדעניו.
 
מכון דוידסון הוקם בקמפוס מכון ויצמן למדע ב[[רחובות]] בשנת 1999, בעזרת תרומתו של [[ביל דוידסון|ויליאם (ביל) דוידסון]] (1922–2009) מ[[דטרויט]], [[ארצות הברית]]. המכון החל להפעיל תוכניות חינוכיות בשנת 2002. בנובמבר 2007 אוחדו פעילויותיו עם מסגרות אחרות של פעילות חינוכית מטעם מכון ויצמן למדע, כך שכיום פעילויות אלו מתבצעות במסגרת מכון דוידסון. בראש מכון דוידסון עומד ועד מנהל שחברים בו מדענים ממכון ויצמן ואנשי תעשייה וציבור. היו"ר הראשון היה פרופ' [[חיים הררי (פיזיקאי)|חיים הררי]], לשעבר נשיא מכון ויצמן למדע. יו"ר הוועד המנהל כיום הוא פרופ' [[דניאל זייפמן]], נשיא מכון ויצמן. מנכ"לית מכון דוידסון היא ד"ר [[ליאת בן-דוד]].
 
המכון עוסק בטיפוח ובשיפור של החינוך המדעי בישראל, ופועל להנגשה של המדע בכלל, ושל עשייה עדכנית בחזית המדע בפרט, לציבור כולו – ילדים, בני נוער ומבוגרים. זאת על ידי הדגשת הרלוונטיות של המדע לחיי היום-יום, הנחלת ידע, מיומנויות וגישה מדעית ברמה גבוהה, ופיתוח חשיבה ביקורתית, סקרנות, יצירתיות וקבלת החלטות על בסיס מושכל. נוסף על כך, מכון דוידסון פעיל בחינוך המדעי גם בזירה הבינלאומית.
 
מגוון פעילויות המכון מתקיים בעיקרו בשני מתחמים בקמפוס מכון ויצמן למדע ברחובות, הכוללים אולמות הרצאה, מעבדות, כיתות לימוד, מרחבי פעילות ואת מוזיאון [[גן המדע על שם קלור|גן המדע ע"ש קלור]]. מכון דוידסון פועל גם מחוץ לקמפוס רחובות, במקומות שונים ברחבי הארץ, ומפעיל מגוון עצום של תוכניות במרחב הדיגיטלי (בעברית, בערבית ובאנגלית). כל הפעילויות עוסקות במגוון תחומי המדעים ([[פיזיקה]], [[כימיה]], [[ביולוגיה]], [[מדעי כדור הארץ]], [[מדעי החלל]], [[מדעי המוח|נוירוביולוגיה]], [[מתמטיקה]] ועוד), ומדעני מכון ויצמן למדע, כמו גם מומחים לחינוך מדעי ופדגוגיה, מעורבים בהן מרמת הפיתוח ועד רמת היישום. התוכניות כוללות השתלמויות מורים, תוכניות לתלמידים, תוכניות בלתי שגרתיות לתלמידים בסיכון ולתלמידים בעלי הישגים נמוכים ותוכניות המיועדות לקהל המתעניינים במדעים.
 
==מטרות==
417

עריכות