לדלג לתוכן

סינמטוגרף – הבדלי גרסאות

נוספו 54 בתים ,  לפני 15 שנים
מ
הפניות
מאין תקציר עריכה
מ (הפניות)
'''סינמטוגרף''' (בצרפתית Cinématographe) הייתה [[מצלמה]] ששימשה גם כמכשיר הקרנה ופיתוח ל[[סרט קולנוע|סרטים]] בעידן ה[[ראינוע]]. הסינמטוגרף הומצא על ידי [[האחים לומייר]] באמצע שנות התישעיםהתשעים של [[המאה התשע עשרה]].
 
ב-[[13 בפברואר]] [[1895]] רשמו האחים לומייר פטנט על מצלמה "סינמטוגרפית", ששימשה גם כ[[מקרן (סרטים)|מקרן]], וכמכונה להדפסת עותקים נוספים מן הסרטים שצולמו. משקל המכונה היה כחמישה קילוגרם. אחד החידושים העיקריים היה השימוש בנקבים קטנים משני צידי סרט הצילום על מנת לאפשר תנועה רציפה של הסרט. בתחילה השתמשו האחים בסרט מנייר, אך לאחר זמן מה עברו לצלולואידל[[צלולואיד]].
 
ב-[[19 במרץ]] [[1895]] צילמו האחים באמצעות הסינמטוגרף את סרט הראינוע הראשון - "La sortie des usines Lumière" ("היציאה ממפעלי לומייר"), המציג תמונה של פועלים ביציאתם מן המפעל שהיה בבעלות האחים. יש הרואים בסרט זה את אביו של הסרטה[[סרט תיעודי|סרט התיעודי]].
 
ב-[[22 במרץ]] [[1895]] הציגו בחינם, בבית קפה בפריז, את סרט הראינוע הראשון שהוצג לקהל, "סעודת התינוק" ("Le Déjeuner de Bébé"). הסרט הציג את כוכב הקולנוע הראשון בעולם, בנו בן השנתיים של לואי לומייר. לאחר מכן הציגו סרטים במקומות נוספים. בכינוס מקצועי של צלמים, צילמו את הצלמים הנכנסים לכינוס, ולאחר מכן הקרינו להם את הסרט במהלך הכינוס.