לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "רחובות"

נוספו 10 בתים ,  לפני שנתיים
←‏אתרים בעיר: עדכון שמה של בריכת החורף, והעובדה שהיא שמורה מאושרת
(הוספת קישור חיצוני #1lib1ref)
(←‏אתרים בעיר: עדכון שמה של בריכת החורף, והעובדה שהיא שמורה מאושרת)
*'''גן הצמחים רנה סמילנסקי לצמחי התנ"ך וצמחי המושבה רחובות''' - הגן נמצא ברחוב יעקב 39 מול בית העם, משתרע על שטח של כ-1,700 מ"ר ומכיל עצים ועצי פרי המוזכרים בתנ"ך וכן שיחים, שיחי פרחים וצמחי מים המוזכרים בתנ"ך וכן צמחים מימיה הראשונים של המושבה רחובות. בגן יש גם גת קדומה, בית בד, רחיים, שוקת, באר מים ופסלים מעשי ידי אומני רחובות. הגן נגיש לנכים וללקויי ראיה.
*'''בתי משפחת שהין''' - בתיהם של בני משפחת שהין שוכנים בדרום העיר, סמוך ל[[כפר גבירול]], בו שכן כפר קובייבה עד לשנת [[1948]]. אלו בתי אמידים שהוכרזו על ידי המועצה לשימור אתרים כמבנים לשימור הודות לערכם האדריכלי וערכי המורשת והתרבות המצויים בהם. ב[[שנות ה-2000]], צאצאי המשפחה מפוזרים בכל העולם והמבנים נותרו נטושים ומוזנחים.
*'''[[שלולית חורף - ביצתבריכת רחובות]]''' - [[שלוליתבריכת חורף]] הנמצאת בשטחים הפתוחים שבמזרח העיר והנה שמורת טבע מאושרת. ב[[שלולית]]בבריכה מיני צמחים ובע"ח נדירים כגון [[חפרית מצויה]]. ארגונים סביבתיים שונים סבורים כי ישנו איום משמעותי לבית גידול ייחודי זה כתוצאה מתוכניות הבנייה העתידיות של העיר.
*'''בית החמישה''' - מרכז המתנדבים העירוני שהוקם לזכרם של חמשת בני העיר שנפלו ב[[אסון הנ"ד]] בשנת [[1977]]. במרכז ממוקמת המזכירות העירונית של של"מ - [[שירות לאומי]] למבוגר.
*'''מצפה הכוכבים''' - זהו [[מצפה כוכבים]] ייחודי לאזור השפלה. נבנה על גג בית ספר אורט, במסגרת מגמת "אוירו-חלל". המצפה הוקם בשנת [[2017]] והוא צפוי להפתח גם לציבור הרחב{{הערה|[https://www.rehovot.muni.il/articles/780/ הוקם מצפה כוכבים על גג בית הספר שישמש ללימודים במסגרת מגמת תעופה וחלל]. ''אתר עיריית רחובות'', 26 באפריל 2017}}.
276

עריכות