לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "פרויקט בן-יהודה"

(הסרת קישורים עודפים)
נכון לסוף שנת 2013 פעילים במיזם כ-250 מתנדבים, והוא כולל כ-8,000 יצירות, מאת כ-200 מחברים שונים. [[יושב ראש|יושבת ראש]] ה[[דירקטוריון|ועד המנהל]] והעורכת ראשית היא [[שני אבנשטיין סיגלוב]].
 
בניגוד לשנות פעילותו הראשונות, בו עסק אך ורק ביצירות שהפכו זה מכבר נחלת הכלל, היוםכיום הפרויקט כולל גם יצירות שעודן מוגנות בזכויות יוצרים, אך מוצגות לטובת הציבור ברשות בעלי הזכויות, כמוכגון יצירותיהם של [[אברהם רגלסון]], [[אביגדור המאירי]], [[משה בסוק]], [[שושנה שרירא]], [[ישראל כהן]], [[דוד בן-גוריון]] ורבים נוספים. יצירות אלה מסומנות באופן מיוחד באתר הפרויקט, על מנת להקל על הקוראים להבדיל בין יצירות חופשיות למוגנות.
 
באוקטובר [[2012]] חנך הפרויקט ערוץ [[יוטיוב]], אליו מועלות הרצאות מיוחדות של אנשי רוח על הפרויקט, כגון [[אבשלום אליצור]], [[נורית גוברין]] ו[[שמואל אבנרי]] וכן סיפורים ו[[אנקדוטה|אנקדוטות]] מאת מתנדבי הפרויקט. בתחילת [[2013]] החל מיזם "אנשי רוח ותרבות מקריאים מיצירות הפרויקט", במסגרתו מועלים לערוץ סרטי וידאו, בהם מצד אחד ניתן לראות את המקריאים בפעולה ומן הצד השני את הטקסט עצמו, במטרה להנגיש יצירות עבריות לקהל קוראים נוסף. בין היתר, צולמו עבור הפרויקט [[יורם מלצר]], נורית גוברין, שמואל אבנרי, [[מאיה בז'ראנו]], [[יקיר בן משה]], [[גלית סליקטר]], [[אגי משעול]] ואחרים.
 
בכל אחד בינואר חוגג הפרויקט את "[[יום קניין הציבור]]", בו על פי חוק זכויות יוצריםהיוצרים הישראלי משתחררות הזכויות על יצירותיהם של יוצרים שנפטרו לפני 70 שנה. ב-6 בינואר 2014 חגג הפרויקט את פקיעת הזכויות על כתבי [[שאול טשרניחובסקי]] ואחרים, בערב מיוחד [[הספרייה הלאומית|בספרייה הלאומית]] בהשתתפות [[דן אלמגור]], [[חזי עמיאור]], [[עידו בסוק]], [[עמינדב דיקמן]] ו[[ברי סחרוף]].
 
==פרסים והוקרה==