לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "מצוות עונה"

←‏רעיונות והלכות ביחסי אישות: היהדות לא רואה את התשוקה וההנאה בצורה חיובית היא אומרת לקדש את השניות וזה מה ששינתי שהאדם יקדש את החומר
מ (הוספת קישור לבני תשע מידות)
(←‏רעיונות והלכות ביחסי אישות: היהדות לא רואה את התשוקה וההנאה בצורה חיובית היא אומרת לקדש את השניות וזה מה ששינתי שהאדם יקדש את החומר)
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
==רעיונות והלכות ביחסי אישות==
{{ערך מורחב|יחסי אישות (הלכה)}}
היהדות רואהמחשיבה את התשוקההאהבה ואתוהחיבור ה[[הנאה]]בין בעל ואישה שכן מוסבר שבעצם בעל ואישה הם נשמה אחת ורואה ביחסי אישות בין בני זוג כמרכיבים חיוביים, ובלבד שהשימוש בהם ייעשה גם לשם מצווה. השקפה זו נובעת מתוך גישה של קידוש ה[[חומר (פילוסופיה)|חומר]] כשהוא נעשה ב[[כוונה (יהדות)|כוונה]] נכונה ובאופן של [[קודש וחול|קדושה]] ו[[צניעות (יהדות)|צניעות]]. עם זאת, אין דעת חכמים נוחה מריבוי קיום יחסי אישות, וה[[רמב"ן]] מכנה את ה"שטוף בזימת אשתו" ומפריז בקיום יחסי אישות "[[נבל ברשות התורה]]".
 
ההלכה מונה מקרים ומצבים שונים בהם יש לאדם לקיים יחסי אישות עם אשתו, וכן ישנם מקרים שאסור לקיים יחסי אישות אף שהיא אינה אסורה עליו מצד עצמה. לדוגמה, התורה אוסרת לקיים יחסי אישות ב[[יום הכיפורים]], וחכמים הוסיפו אף את [[תשעה באב]]. כמו כן, מובא בהלכה שלא ראוי לקיים יחסי אישות בזמן שהאיש והאישה אינם שלמים בדעתם ובאהבתם. מצבים אלו מכונים '''[[בני תשע מידות]]'''.