לדלג לתוכן

אנקה (סגנון מוזיקה יפני) – הבדלי גרסאות

מ
←‏מאפיינים: הגהה, replaced: ריגשי ← רגשי (2)
מ (סין -> סין (אזור) (תג) (דיון))
מ (←‏מאפיינים: הגהה, replaced: ריגשי ← רגשי (2))
 
==מאפיינים==
אנקה, היא מוזיקת פופ יפנית, בסגנון מסורתי. מוזיקת אנקה מחוברת בעיקר ב[[סולם פנטטוני]] הנקרא "יונאנוקי אונקאי", שהושפע ממוזיקה מסורתית שנוגנה בטקסי [[שינטו]] ו[[בודהיזם]]. לסולם הפנטטוני בשירי האנקה יש שני טעמים, יונאנוקי מז'ורי ויונאנוקי מינורי. יונאנוקי מז'ורי הוא חם יותר ורגוע ומשמש בדרך כלל בשירי גברים. יונאנוקי מינורי הוא יותר ריגשירגשי ומשמש יותר בשירי נשים. למרות הסולם, האקורדים הם טיפוסיים למוזיקה מערבית ומכאן מגיעה יחודה של מוזיקת האנקה שמשלבת מוזיקה מערבית מודרנית (יחסית לתקופה) עם מאפיינים יפנים מסורתיים.
 
סגנון השירה באנקה משתמש במגוון רחב של סגנונות ווקלים. תווים ארוכים, עם [[ויברטו|ויברטות]] נמשכות כדי להדגיש את הקונספט הריגשיהרגשי, מאפיינים את סגנון השירה. הם מלווים במוזיקה דרמטית, עם דינמיקה רחבה בין לחישות שקטות ל[[קרשנדו|קרשנדות]] מצמררות. המנגינה היא בדרך כלל פשוטה, אבל עם ניגונים וקישוטים מוזיקליים שהופכים אותה למורכבת ועשירה יותר, וכמו כן קשה יותר לשירה. האסתטיות של האנקה דורשת שזמרים מנוסים פחות, יצמדו למקור ככל שניתן ורק זמרים ותיקים מורשים להוסיף טעמים חדשים לשירים. ה[[משקל (מוזיקה)|משקל]] באנקה הוא בדרך כלל שיגרתי, 4/4 ברוב המיקרים.
 
שירי אנקה הם באורך של דקה עד שש דקות ומבוצעים בעמידה, בדרך כלל בלבוש רשמי. נשים לובשות בדרך כלל [[קימונו]] והגברים לובשים לבוש יפני מסורתי או חליפות. מילות השירים הם טרגיות ופילוסופיות ולעיתים אף אירוניות. שירי האנקה עוסקים בעיקר בנושאים עצובים, כגון אהבות אבודות, יאוש ומוות. רוב השירים עוסקים באהבות טרגיות וזכרונות מתוקים לזמני עבר טובים יותר.