לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "המלחמה העות'מאנית-רוסית (1806–1812)"

מ
(מיקום בקטגוריה)
מ (בוט החלפות: הנחיה)
בינואר [[1807]], בעקבות כישלון השגריר האנגלי במניעת המלחמה נכנס הצי האנגלי לאזור [[קונסטנטינופול]] וניצב בעמדת איום על העיר. בתאום עם [[צרפת]] החלו העות'מאנים ב[[משא ומתן]] עם הבריטים, אך במקביל החלו בביצור ה[[דרדנלים]] במטרה לחסום את נתיב השיט של הצי הבריטי. מפקד הצי הבריטי הבין את המצב ובתחילת פברואר [[1807]] עזב את האזור. העות'מאנים הכריזו מלחמה גם על [[אנגליה]].
 
ההכנות העות'מאניות למלחמה היו איטיות, אך הרוסים לא יכלו לנצל זאת, עקב מתיחות עם [[צרפת]]. כתוצאה מכך, קיבל כוח הרגלים הרוסי שהוצב באזור הנחייההנחיה להתרכז בהגנה והפעילות ההתקפית הוטלה על הצי בפיקוד [[דמיטרי סניאבין]] והכוחות ב[[גאורגיה]] בפיקוד [[איוואן גודוביץ']].
 
הרוסים הצליחו לכבוש מספר מבצרים אך מבצר איזמאיל עמד במצור במהלך כל הקיץ. הצבא העות'מאני סיים את ההכנות לפלישה ל[[וואלכיה]], אך קיבל הודעה על חילופי השלטון ב[[קונסטנטינופול]] ומפקדיו המתינו להנחיות. עם קבלת הודעה שגם הסולטאן החדש מעוניין בהמשך הלחימה, חצה כוח צבאי עות'מאני בהיקף של 40,000 חיילים את הדנובה והתקדם ל[[בוקרשט]]. המטרה הייתה להצטרף לכוח עות'מאני נוסף שהתקדם מכיוון דרום. ב-[[2 ביוני]] עוד בטרם התאחדו הכוחות העות'מאנים התחולל קרב בו הם הפסידו לרוסים ונאלצו לחזור לגדה הימנית של ה[[דנובה]].