הבדלים בין גרסאות בדף "דווייט אייזנהאואר"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מ
הוספת קישור לחקר החלל
מ (סדר תבניות בסוף הערך (בוט סדר הפרקים))
מ (הוספת קישור לחקר החלל)
השיגור הוביל להשקעה רחבה של הממשלה בתחומים מביטחון עד חינוך. הוחלט להדגיש שוב את [[תוכנית אקספלורר]] (שהושלמה בידי [[תוכנית ואנגארד]]), ששיגרה לבסוף את [[אקספלורר 1]] ב-31 בינואר 1958 אל החלל. אייזנהאואר הקים את [[DARPA|הסוכנות הצבאית לפרויקטים מחקריים מתקדמים]] בתוך [[מחלקת ההגנה של ארצות הברית|מחלקת ההגנה]], וב-29 ביולי 1958 חתם על [[חוק האווירונאוטיקה והחלל הלאומי]] שהקים את [[נאס"א]] כסוכנות חלל אזרחית.{{הערה|[http://www.history.com/this-day-in-history/nasa-created NASA created], באתר history.com}} הוא ציווה על טייסי מבחן צבאיים להפוך לאסטרונאוטים הראשונים.
 
נאס"א שהוקמה הייתה חזקה יותר מחזונו של אייזנהאואר. היא השתלטה על המחקרהמ[[חקר החלליהחלל]]י של הסוכנות לפרויקטים מחקריים מתקדמים, והחלה ב[[תוכנית מרקורי]], שהכשירה את שבעת האסטרונאוטים הראשונים ב-9 באפריל 1959.{{הערה|[https://www.nasa.gov/multimedia/imagegallery/image_feature_157.html Looking Back: The Mercury 7], באתר [[NASA]]}}
 
בתוך פחות משנה לאחר שיגור ספוטניק, בספטמבר 1958, חתם אייזנהאואר על חוק הגנת החינוך הלאומי, תוכנית ארבע שנים שהשקיעה מיליארדי דולרים במערכת החינוך. ב-1953 השקיעה הממשלה 153 מיליון דולרים, עשרה מיליון מתוכם למכללות. ב-1960 הסכום גדל פי שישה. בסוף שנות החמישים ותחילת שנות השישים, פיתחה נאס"א תוכניות שונות, וכך גם תאגידים פרטיים.

תפריט ניווט