לדלג לתוכן

יוזף פרדיננד מבוואריה – הבדלי גרסאות

אין תקציר עריכה
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
כתוצאה מעובדות אלו החלה מלחמה בין המלכה האם והמלכה הרעיה. התקופה שבין השנים [[1693]] ו-[[1696]] (שנת מותה של המלכה האם) היו שנים של מתיחות פוליטית מתמדת ותככים פוליטיים. החבורה הגרמנית שנוצרה סביב המלכה זכתה לשנאת האצולה. על פי שמועות שהופצו על ידי בית המשפט, הייתה מזימה שנועדה לנעול את המלכה ולהביא את הנסיך יוזף פרדיננד ל[[מדריד]], כדי שיונח על כס המלכות תחת שלטון המלכה האם ותומכיו הראשיים.
 
המלכה האם מתה ב-[[16 במאי]] [[1696]]. ניצחונה היה צוואה חתומה לאחר מותו, שבה בנה, קרלוס השני, קבע בספטמבר 1696 את אחיינו יוזף פרדיננד מבוואריה ליורש המלוכה. במועצת המדינה מ- [[13 ביוני]] [[1696]], עמדה ביניים בין הצרפתים למועמדים הקיסריים לתהלוכה, שבה זכה יוזף פרדיננד למועמד המתאים ביותר לרשת את הכס, כעמדת ביניים בין הצרפתים לאוסטרים. בסופו של דבר כתב קרלוס צוואה שבה הכריז על יוזף פרדיננד להיות יורשו.
 
בחודש ספטמבר של אותה שנה היהחווה צ 'ארלסקרלוס השני נסיגה חמורה במצבו, ולכן מועצת המדינה החליטה לאלץ את המלך לחתום על צוואה בחודש יוני. המלך היה נסיגה ב -9 באוקטובר, כך מועצת המדינה reconvened. בפגישה זו קיבלה המפלגה הבווארית את הרצון שנדחף, והקרדינל פורטוקארו אילץ את המלך צ'רלס השני לחתום על הצוואה לטובת הנסיך האלקטורלי של בוואריה: רק האדמירל מקסטיליה, הקונסטבל ושלושה חברים תמכו בארכידוכס צ'רלס.
 
בתקופת קטינותו של ג'וזףיוזף פרדיננד, מינה הריג'נסי על ידי הצוואה את מועצת המנהלים שתמכה במריאנה מאוסטריה במיעוטו של צ'רלס השני, בראשותו של הקרדינל פורטוקארו, [[עוצר (שליט)|העוצר-]] ממשלה, שהיו לו סמכויות רחבות מאוד.
 
ההגנה העיקשת על מינויו של הפורטנציארו הקרדינאלי הפרו-בווארי, הפכה למדיניות מרכזית בשנים האחרונות של שלטונו של צ'ארלס השני. הקרדינל מנע את צ'רלס השני מלהיכנע להשפעת אשתו ואולי אף זימן פרלמנט לשנות את הברית.
 
בתחילת [[1698]] Portocarrero הציג את המלך עם דו"ח חדש של מועצת המדינה לטובת הירושה הבווארית. המלך רצה להתייעץ עם ה[[אפיפיור]] [[אינוקנטיוס השנים עשר|האפיפיור התמימים ה -12]] שהיה גם פרו-בווארי לכאורה. בנסיבות כאלה המלך אישר מחדש את הברית שלו:
 
מריאנה מניוברג הגיבה נגד הברית בכך שקטלוניה תפסה, וכוחות גרמניים נשלחו לטולדו ולמדריד, בעוד בן דודה, הנסיך ג'ורג', הסה-דרמשטט, התכונן לעזוב את [[ברצלונה]] עם חייליו. שגריר צרפת במדריד, אנרי, דוק ד'ארקורט, פגש 6000 חיילים שהגיעו למדריד מוכנים להתערב.
 
מקס עמנואל מבוואריה שלח לבנו לבוא לבריסל מתוך כוונה שמדינות פלנדריה ישבעו שבועה עלעם מותו של צ'ארלסקרלוס השני. יוסףיוזף פרדיננד הגיע לבירה הפלמית ב- [[23 במאי]] 1698. בינתיים, [[לואי הארבעה עשר, מלך צרפת]] הסכים בהאגב[[האג]] עם הכוחות הימיים על חלוקת אדמות הכתר הספרדי לאחר מותו של קרלוס השני: ההסכם נחתם עם אנגליה ב -8 בספטמבר ובמחוזותוע המאוחדיםהולנד ב -11 באוקטובר. הואההסכם קבע שממלכות החצייה, להוציא את גיפוזקואה, וכן את האינדיאנים, יילכו לג'וזף פרדיננד (סעיף 5), הארכידוכס צ'ארלס יקבל את המילנזי (סעיף 6), בעוד [[לואי, הדופן הגדול]] יישאר ברשותו ממלכות נאפולי וסיציליה, כמו גם את מדינת פרסדי ואת המרקיז של פינאלה.
 
== אילן יוחסין ==