לדלג לתוכן

יוזף פרדיננד מבוואריה: הבדלי גרסאות

המלכה האם מתה ב-[[16 במאי]] [[1696]]. ניצחונה היה צוואה חתומה לאחר מותו, שבה בנה, קרלוס השני, קבע בספטמבר 1696 את אחיינו יוזף פרדיננד מבוואריה ליורש המלוכה. במועצת המדינה מ- [[13 ביוני]] [[1696]], זכה יוזף פרדיננד למועמד המתאים ביותר לרשת את הכס, כעמדת ביניים בין הצרפתים לאוסטרים. בסופו של דבר כתב קרלוס צוואה שבה הכריז על יוזף פרדיננד להיות יורשו.
 
בחודש ספטמבר של אותה שנה חווה קרלוס השני נסיגה חמורה במצבו, ולכן מועצת המדינה החליטה לאלץ את המלך לחתום על צוואה בחודש יוניביוני. המלךלמלך היההייתה נסיגה בנוספת ב-[[9 באוקטובר]], כך מועצת המדינה reconvenedהתכנסה מחדש. בפגישה זו קיבלה המפלגה הבווארית את הרצון שנדחף, והקרדינלוה[[קרדינל]] פורטוקארו[[לואיס מנואל פרננדס דה פורטוקאררו|פורטוקאררו]] אילץ את המלך צ'רלסקרלוס השני לחתום על הצוואה לטובת הנסיך האלקטורליהבוחר של בוואריהמבוואריה: רק האדמירלה[[אדמירל מקסטיליה]], הקונסטבל ושלושה חברים תמכו בארכידוכסב[[קרל השישי, קיסר האימפריה הרומית הקדושה|ארכידוכס צ'רלסקרל]].
 
בתקופת קטינותו של יוזף פרדיננד, מינה הריג'נסיהעוצר על ידי הצוואה את מועצת המנהלים שתמכה במריאנה מאוסטריה במיעוטובתקופת ילדותו של צ'רלסקרלוס השני, בראשותו של הקרדינל פורטוקארו, ולממשלת ה[[עוצר (שליט)|העוצרעוצרים]] ממשלה, שהיוהייתה לולה סמכויות רחבות מאוד.
 
ההגנה העיקשת על מינויו של הפורטנציארו הקרדינאליהקרדינל הפרו-בווארי, הפכה למדיניות מרכזית בשנים האחרונות של שלטונו של צ'ארלסקרלוס השני. הקרדינל מנע את צ'רלסקרלוס השני מלהיכנע להשפעת אשתו ואולי אףואף זימן פרלמנטאת הפרלמנט לשנות את הברית.
 
בתחילת [[1698]] Portocarreroפורטוקאררו הציג אתבפני המלך עם דו"ח חדש של מועצת המדינה לטובת הירושה הבווארית. המלך רצה להתייעץהתייעץ עם ה[[אפיפיור]] [[אינוקנטיוס השנים עשר]] שהיה גם פרו-בווארי לכאורה., בנסיבותובנסיבות כאלההאלה המלך אישר מחדש את הבריתהצוואה שלו:.
 
מריאנה מניוברגמנויבורג הגיבה נגד הברית בכך שקטלוניהשתפסה תפסהאת [[קטלוניה]], וכוחות גרמניים נשלחו לטולדול[[טולדו]] ולמדרידול[[מדריד]], בעוד בן דודה, הנסיך ג'ורג'[[גאורג, הסהנסיך הסן-דרמשטטדרמשטדט]], התכונן לעזוב את [[ברצלונה]] עם חייליו. שגריר צרפת במדריד, אנרי, דוקדוכס ד'ארקורטארקור, פגש 6000 חיילים שהגיעו למדריד מוכנים להתערב.
 
מקס עמנואל מבוואריה שלח לבנו לבוא לבריסלל[[בריסל]] מתוך כוונה שמדינותש[[מדינות פלנדריה]] ישבעו שבועהלו שבועת אמונים עם מותו של קרלוס השני. יוזף פרדיננד הגיע לבירה הפלמית ב- [[23 במאי]] 1698. בינתיים, [[לואי הארבעה עשר, מלך צרפת]] הסכים ב[[האג]] עם הכוחות הימיים על חלוקת אדמות הכתר הספרדי לאחר מותו של קרלוס השני: ההסכם נחתם עם אנגליה ב-[[8 בספטמבר]] ועועם הולנד ב-[[11 באוקטובר]]. ההסכם קבע שממלכות החצייה,[[חצי להוציאהאי אתהאיברי]], גיפוזקואהלמעט [[גיפוסקואה]], וכן את[[אמריקה האינדיאניםהספרדית]], יילכוילכו לג'וזףליוזף פרדיננד (סעיף 5), הארכידוכס צ'ארלסקרל יקבל את המילנזי[[דוכסות מילנו]] (סעיף 6), בעוד [[לואי, הדופן הגדול]] יישאריקבל ברשותואת ממלכות [[ממלכת נאפולי|נאפולי]] וסיציליהו[[ממלכת סיציליה|סיציליה]], כמו גם את [[מדינת פרסדיפרסידי]] ואת המרקיז של[[מרקיזות פינאלה]].
 
===מותו===