לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "התאחדות קבלני השיפוצים"

מ
אין תקציר עריכה
מ (הוספת קישור לקוד אתי)
מ
'''התאחדות קבלני השיפוצים''', או בשמה המלא - התאחדות קבלני השיפוצים לשיקום שימור ושדרוג מבנים בישראל, נוסדה בשנת [[2002]], על ידי ערן סיב, המשמש כיום כיו"ר ההתאחדות.
ההתאחדות הוקמה מתוך מטרה למסד את ענף השיפוצים ב[[ישראל]], אשר בו עובדים על פי ההערכות כ-15 אלף [[שיפוצניק]]ים ו[[קבלן שיפוצים|קבלני שיפוצים]] והוא מגלגל כ-15 מיליארד שקל בשנה, זאת על פי סקר שנערך בשנת 2012 על ידי [[דן אנד ברדסטריט]] וכן בסקר נוסף של BDI.
 
בעקבות עתירה לבגל[[בג]] שהוגשה בשנת 2002, הוכרה ההתאחדות כגוף היציג לענף השיפוצים בישראל, וכך למעשה הונחה אבן הפינה למיסוד הענף. למרות זאת, מרבית קבלני השיפוצים ב[[מדינת ישראל]], עדיין פועלים היום בעל כורחם ללא רישיון, זאת בשל אי עמידה של המדינה בדרישות הבג"ץ, שחייב קיום בחינות הסמכה סדירות.
 
ההתאחדות הצליחה להביא לשינוי חקיקה, אשר לפיו כיום כל קבלן שיפוצים הפועל בישראל, חייב להחזיק בתעודה של קבלן שיפוצים מוסמך, מטעם [[רשם הקבלנים]] שב[[משרד הבינוי והשיכון]] - סיווג 131.
סיווג 131 מאפשר עבודה בהיקף של 1.3 מיליון ש"ח לפרויקט. מאז אפריל 2009, בהתאם להוראת רשם הקבלנים, הורחבה פעילות סיווג 131, וקבלני שיפוצים יכולים לבצע עבודות גם בהיקפים נרחבים יותר - עד לסיווג ללא הגבלה, בכפוף לאישור הרשם.