לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "ארגון טיים"

נוספו 207 בתים ,  לפני שנתיים
תיקונים, עידכונים וקישורים
(הסרת קישור פנימי לערך שחשיבותו לא הובהרה)
(תיקונים, עידכונים וקישורים)
 
'''טיים''' (ב[[אנגלית]]: '''TiME''', [[ראשי תיבות]] של " This is My Earth") הוא [[ארגון בינלאומי]], ללא מטרות רווח, שהוקם ב[[ישראל]] בשנת [[2015]] ועוסק בשימור והגנה של [[בית גידול|בתי גידול]] טבעיים. מטרת הארגון היא לרכוש ולשמר 12.43% משטחי כדור הארץ שלהם [[מגוון ביולוגי]] עשיר על ידי גיוס המונים. הארגון מבוסס על מדענים, מתנדבים ועמותות נוספות שבוחרים אזורים בעלי מגוון ביולוגי רחב, ופועלים יחדיו באזורים אלו כדי לאתר ולרכוש שטחי אדמה מידיים פרטיות. לאחר הרכישה הארגון משמר את השטחים תוך שיתוף פעולה עם האוכלוסייה ועמותות מקומיות.
 
== היסטוריה ומבנה ארגוני ==
הארגון הוקם בשנת 2015 על ידי פרופ' [[אורי שיינס]], לצד אנשי מקצוע נוספים מתחומי המדע והמשפט ובשיתוף פעולה עם פרופסור [[אלון טל]] ודוקטור מיקי סמוני-בלנק. פרופסור שיינס, אקולוג מאוניברסיטתמ[[אוניברסיטת חיפה]] שלוחת [[מכללת אורנים]], יזם פרויקט לגיוס המונים שהיווה את תחילת דרכו של הארגון.
הארגון הוא דמוקרטי ולכן כיום, כל אדם בעולם יכול להצטרף לארגון בעלות של דולר אחד בשנה. הארגון לא לוקח תקורה מהתרומות של החברים ו-100% מכספי התרומות מיועדים לרכישה ושמירה על אדמות. לכל חבר בארגון זכות הצבעה והוא יכול לבחור לאן ינותבו כספי התרומות מתוך רשימה של אזורים "חמים ביולוגית" שנבחרה מראש על ידי הצוות המדעי של הארגון.
 
== קישורים חיצוניים ==
272

עריכות