לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "דן ערב"

נוספו 48 בתים ,  לפני שנה
מאז 1992 הוא מלמד בבית הספר לתקשורת במסלול האקדמי המכללה למנהל ומאז 2008 בבית הספר לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. תחומי התמחותו האקדמיים: היסטוריה זיכרון ומדיה, תרבות פופולרית, תקשורת שכנועית, פרסום חברתי, אקטיביזם ושיבוש תרבות. בין השנים 1985–1988 עסק בעריכה קולנועית, בין השאר ב"יומן" של [[דוד פרלוב]]. בשנת 2004 יצר (ביחד עם [[ארז לאופר]], אלינור ועדנה קוברסקי) וערך את הסדרה התיעודית-היסטורית "יורים ושרים" שהייתה מועמדת ל[[פרס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה]]. בין השנים 1998–2011 חיבר (ביחד עם ד"ר [[דוד גורביץ']]) את '[[אנציקלופדיה של הרעיונות]]: תרבות, מחשבה, תקשורת'. פרסם מחקרים בנושא הזיכרון, העדות והטראומה, בהם הספר 'מתים לראות' (2017), העוסק בזיכרון הטלוויזיוני של המלחמה בישראל. מגיש 'גיבור תרבות' – תוכנית רדיו המשודרת ב'[[כאן תרבות]]' (תאגיד השידור הישראלי). יוצר 'פרויקט שוטטות' – תיעוד וירטואלי של 20 ימי שוטטות פיזית ופילוסופית ב-20 [[רובעי פריז]].
 
החל מאוקטובר 2019 ישמש דן ערב כ[[דיקאן]] בית הספר לתקשורת במכללה למנהל{{מקור}}.
 
דן ערב הוא אב לשלושה. מתגורר בתל אביב.
אנציקלופדיה ראשונה בסוגה בשפה העברית, הקושרת בין ערכים מרכזיים של תרבות, תקשורת, אמנויות ומחשבה בת ימינו. האנציקלופדיה כתובה כאוסף של [[מסה (חיבור עיוני)|מסות]] ביקורתיות המתייחסות להקשרים בינתחומיים רחבים. דוגמאות לערכים: וירוס, [[אלילות]]/אלילים בתרבות הפופולרית, [[תרבות הנגד|תרבות נגד]]/ה[[שנות ה-60 של המאה העשרים|סיקסטיז]], [[משחקי לשון]], [[לאס וגאס]], [[השמרנות החדשה]] ועוד.
 
;'''מתים לראות: מלחמה, זיכרון וטלוויזיה בישראל 1991-1967'''{{מקור}}
 
חיבור המפרק את ייצוגיהן הטלוויזיוניים של מלחמות ישראל, תוך כדי התמקדות בקשר שבין [[טראומה נפשית|טראומה]] ו[[נוסטלגיה]], [[עדות]] ושיחזור, [[מלחמה]] ו[[בידור]]. עניינו המרכזי של הספר הוא במנגנוני העיצוב והשינוי של זיכרון המלחמה, לנוכח מרכזיותה של התמונה הנעה כסוכנת זיכרון דומיננטית. הספר עוסק באופני הבנייתו ועיבודו של זיכרון המלחמה במדיום הטלוויזיוני בישראל; במוקד עומדות מלחמות ישראל בשנים 1967–1991 וייצוגיהן מאז ועד היום. הספר מנסח את הממד הטראומטי-נוסטלגי המשוקע בייצוג הטלוויזיוני של המלחמה. בחסותו של המדיום הטלוויזיוני מעוצבות מלחמות ישראל בזיכרון הציבורי כטראומה. במקביל, פועלת הטלוויזיה כמנגנון מרכזי של עיבוד הטראומה. בניסיון לרפאהּ, עוסקת הטלוויזיה בפירוקה לכאורה של הטראומה, בחקירתה, בחיפוש אחר משמעות לקיומה ובניסיון להטמיעה אל תוך חיי היומיום.
{{הערה|טל גלעדי, [https://www.mako.co.il/special-rosh_hashana/2018/Article-22c8a9496be9561006.htm {{כ}}100 הדברים הכי טובים בישראל], באתר [[mako]], {{כ}}9 בספטמבר 2018}}
 
===פרויקט שוטטות{{מקור}}===
פרויקט שוטטות הוא מיזם פילוסופי-גאוגרפי; תיעוד וירטואלי של 20 ימי [[שוטטות]] פיזית ופילוסופית ב-20 [[רובעי פריז]].
 
הסדרה בוימה על ידי [[ארז לאופר]], הופקה על ידי עדן הפקות ושודרה ב[[ערוץ 2]] - [[טלעד]].
 
===סדנת ספוט{{מקור}}===
סדנת ספוט הייתה מסגרת לימוד שהתמקדה ביצירה, פיתוח, וקידום תקשורתי של שינויים חברתיים, שפעלה כסדנת מצטיינים בהתמחות פרסום ותקשורת שכנועית בית הספר לתקשורת ב[[המסלול האקדמי המכללה למינהל|מסלול האקדמי המכללה למנהל]], בין השנים 1999–2016.