לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "חדר מיון"

נוספו 24 בתים ,  לפני שנה
מ
(ביטול גרסה 25597173 של 82.80.56.117 (שיחה) פרסומי, רצף קישורים בערכים זהים)
באזור '''המיון הראשוני ([[טריאז']])''', כאמור, ה[[אח (מקצוע)|אחות]] הממיינת קובעת את רמת הדחיפות על פי בדיקת סימנים חיוניים והתרשמות מהמטופל. ומפנה את המטופל להמשך בירור באגף הרלוונטי.
 
'''[[חדר הטראומה|חדר טראומה]]''', הנקרא לעיתים חדר ההלם, או חדר [[טיפול נמרץ]] הוא האזור הראשי בחדר המיון. בחדר זה מטופלים חולים ופצועים שמצבם מוגדר קריטי ונשקפת סכנה לחייהם או לאיבר מגופם. החדר מצויד במכשירי ניטור, [[הנשמה]] ו[[החייאה]], ובתרופות למצבי חירום. כמו כן ניתן למצוא בו מכשיר [[אק"ג]] ולעיתים אף [[מכשיר רנטגן]] לצילומי חזה ואגן ומכשיר [[אולטרה סאונד]].
 
ב'''אזור השוכבים''' מטופלים חולים שמצבם הרפואי יציב, אך דורש טיפול ב[[שכיבה]]. אזור זה בדרך כלל עמוס מאוד בחולים עם בעיות שונות, חלקן פנימיות וחלקן דורשות התערבות כירורגית. חלק גדול מהחולים הללו יזדקקו להמשך טיפול או אשפוז. חולים אלו יכולים להיות לדוגמה בעלי [[שבר (רפואה)|שבר]] בירך, סובלים מבעיות יציבה, חולים עם בעיות סיעודיות המונעות מהם ללכת, חולים הסובלים מהפרעות בקצב הלב הדורשות ניטור ממושך. זמן הטיפול בחולים אלו בדרך כלל ממושך יותר בשל מורכבות מחלתם.