לדלג לתוכן

פורטרט (להקה) – הבדלי גרסאות

מ
קישורים פנימיים
מ (←‏top: תיקון קישור למומה - ארכיון האינטרנט)
מ (קישורים פנימיים)
'''פורטרט''' היא להקת [[פאנק (Funk)]] ו[[מוזיקת פופ|פופ]] [[ישראל]]ית שהוקמה בשנת [[1989]] ופעלה עד אמצע [[שנות התשעים]]. היא כללה נגני [[גיטרה חשמלית]], [[גיטרת בס]], [[תופים]] ו[[קלידים]], אך גם מוזיקאים שניגנו ב[[טרומבון]], [[סקסופון]], [[חצוצרה]] ו[[כלי הקשה]] (בנוסף למתופף). פורטרט הוציאה ארבעה אלבומים שכללו שירים כמו "הכל מבינה", "כמה זה מתוק", "ואתם רוקדים","מי אמר מי". בשנת [[2006]] הוציאה הלהקה אלבום נוסף והופעה עם הרכב שונה של מוזיקאים.
 
בשנת [[1991]] השתתפה הלהקה בתחרות ה[[פסטיגל]] עם השיר "לנסות ולשיר" ובנוסף גם ביצעה את השיר "הכל מבינה". הלהיטים מהאלבום הראשון, "הכל מבינה", שיצא שנה מאוחר יותר, כללו את שיר הנושא, [[גרסת כיסוי]] לשירו של [[דורי בן זאב]], "ואתם רוקדים" {{מקור}} ו"כמה זה מתוק". האלבום השני נקרא "הפורטרט האחרון" (1993){{הערה|1=[https://web.archive.org/web/20171201031050/http://mooma.mako.co.il/Discs.asp?ArtistId=1532&AlbumId=4621 הפורטרט האחרון], באתר MOOMA}}. באלבום השלישי, "פונקי ביזנס", החליטה הלהקה ללכת על כיוון יותר "שחור" ויצרה אלבום עם צליל כבד יותר. הקהל לא קיבל זאת יפה והאלבום נכשל {{מקור}}. השיר שחתם את פעילות הלהקה בשנות התשעים היה חידוש לשירו של [[יורם ארבל]], "[[אני אצבע את השלכת בירוק]]". מאז לא שוחררו שירים עד להופעת האלבום "ארבע על ארבע" ב-[[2006]].
 
בשנת [[2002]] יצאו חברי הלהקה לסיבוב הופעות. בסיבוב הופעות זה השתתפו רון רוזנפלד (שירה), אמיר פרי (תופים), יוסי עזר (בס), אלי ניסן (גיטרה ושירה), ערן שרון (קלידים), ואליהם הצטרפו נמרוד ארז (כלי הקשה), קובי ארדיטי (טרומבון), חילף פלד (סקסופון), גיא ויטנברג (סקסופון) וברק הנר (חצוצרה).