לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "מדוזה קובייתית אוסטרלית"

סקריפט החלפות (לעיתים, וייטנא, גינאה), קו מפריד בטווח מספרים, החלפה (אף על פי ש)
(יצירת דף עם התוכן "{{מיון |תמונה=250px |מחלקה=מדוזות קובייתיות |מין=מדוזה קובייתית אוסט...")
 
(סקריפט החלפות (לעיתים, וייטנא, גינאה), קו מפריד בטווח מספרים, החלפה (אף על פי ש))
 
==מאפיינים==
המדוזה בעלת זרועות באורך שלושה מטרים, המכילות מיליוני [[תא צורב|תאים צורבים]] עוקצניים היכולים לחדור את [[עילית העור]] בקלות ולגרום לנזק קשה ולמוות בתוך 2-52–5 דקות בלבד. הפעמון בתחילת גופה מגיע לרוחב של כדורסל, שקוף ומזכיר במראהו [[קובייה]], מה שנתן לה את שמה. גופה של המדוזה מורכבת מ-95% מים ואין לה [[מוח]], [[לב]] או [[עמוד שדרה]]. מדוזה זו איננה [[פלנקטון]] והיא מסוגלת לנוע ולשחות באופן עצמאי.
 
למדוזה ישנם 24 עיניים קטנות והיא מסוגלת להבחין במראות ולזהות עצמים, זאת למרותאף על פי שאין להם [[מערכת עצבים]] כלל. המדע לא יודע להסביר את זה.
 
==התנהגות==
המדוזה היא [[פעילי יום|פעילת יום]] ובלילה היא שוכבת חסרת תנועה על קרקעית הים.
 
המדוזה היא יצור מסוכן ביותר לאדם מאחר שהיא יכולה [[חיות תוקפות|לתקוף ללא כוונה]] בעזרת זרועותיה הצורבות מבלי שהקורבן יראה את התוקפת, לעתיםלעיתים רבות בתוך ה[[ים]]. עם זאת התאים הצורבים ייצמדו לרגליים או לשאר הגוף של הקורבן ויחדירו ארס צורב לגוף במהירות.
 
הארס יכול להרוג במהירות גבוהה ביותר, מה שהופך אותה למסוכנת מכל המדוזות. מדוזה אחת יכולה להרוג בערך 60 בני אדם. הוא צורב וכואב ביותר וגורם לשיתוק ופגיעה בעצבים של הקורבן, מה שיכול להסתיים מהר ב[[דום לב]] או בכשל של ה[[סרעפת]], זאת בנוסף להתעלפויות ולטביעה. אין כלל [[נסיוב נגד ארס|נסיוב]] למדוזה וזאת מאחר שהארס מורכב ממאות סוגי רעלנים. עם זאת ייתכן ש[[חומץ]] הנשפך על מקום העקיצה יכולה להועיל. למרות זאת אין הגנה מנוסה היעילה נגדה.
 
מרבית המתקפות הגיעו מאוסטרליה אך גם מ[[תאילנד]], [[וויטנאםווייטנאם]], [[הפיליפינים]], [[גיניאהגינאה החדשה]] ואיי [[אינדונזיה]]. ייתכן שהיא אף נמצאה ב[[יפן]]. מדוזה זו קטנה ושקופה כך שקשה לחזות איפה היא עלולה להופיע ולתקוף.
 
<gallery widths=200 heights=150>