לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "מכבי שירותי בריאות"

מ
מ (←‏היסטוריה: הגהה)
בתחילת דרכה של הקופה היו מרבית רופאי מכבי יוצאי [[מרכז אירופה]] אשר הביאו איתם שיטות עבודה ליברליות, שבמרכזן הבחירה החופשית של החבר ברופא ובמכון. הפעילות הייתה מבוססת על כוח אדם שכיר מצומצם ועל רופאים עצמאים אשר תוגמלו בהתאם לפעילותם. כבר אז נקבע כי מטרתה של הקופה אספקת רפואה ציבורית ברמה של רפואה פרטית.  
 
בשנים הראשונות פעלו ה'סניפים' של מכבי רק במרכז הארץ - בתל אביב, יפו, רמת גן, חולון, בת ים וכפר שמריהו. המכשול העיקרי שהעיב על התפתחות הקופה היה קשיים שהערימה 'הסתדרות הרופאים בישראל' (לימים 'ההסתדרות הרפואית בישראל') במיוחד בירושלים, אולם גם במקומות אחרים. הפריצה הגדולה של מכבי לעבר פרישהפריסה ארצית אירעה בשנת 1977 עם כניסתו של ד"ר נגל לתפקיד המנכ"ל במקום ד"ר פרוידנטל שהפך ליו"ר ההנהלה.
 
לאחר פטירתו של ד"ר פרוידנטל בשנת 1982 נבחרה ליו”ר הנהלת מכבי [[שרה דורון]]. עם פרישתה ביולי 2010, נבחר לממלא מקומה פרופ' [[משה רוח]]. לפרופ' רווח היה ניסיון רב בניהול מערכות בריאות עקב היותו בעבר קצין רפואה ראשי בצה"ל ומנהל בית החולים רמב”ם בחיפה.
בשנת [[2011]], עת חגגה הקופה 70 שנה להיווסדה, הוחלט על חידוש הסמליל, כך שיישמר את עברה מחד אך ייתן "ביטוי רענן לערכי ה[[מותג]]", בהם אנושיות בשירות, מקצוענות וקידמה{{הערה|{{קישור כללי|כותרת=מכבי בראי ההיסטוריה: מכבי חוגגת 70 להיווסדה ומרעננת את סמלה|כתובת=http://www.maccabi4u.co.il/7978-he/Maccabi.aspx?TabId=9916}}}}. הסמל החדש כולל [[מגן דוד]] החבוי בין האותיות [[כ]] ו-[[ב]] ומשמר את הצבעוניות של סמלילי העבר. סמליל זה עוצב על ידי "סטודיו ברוך נאה".
<gallery>
קובץ:Maccabi.svg|סמל מכבי העולמית ששימש גם סמל הקופה (עד 1997)
קובץ:Maccabi Health Care Services old logo.svg|סמליל עם שינוי השם ל"שירותי בריאות" בעיצוב דן רנון (1997)
קובץ:Maccabi Health Care Services old logo 2.svg|גרסה מתקדמת של הסמליל של דן רנון
קובץ:Maccabi Health Care Services 2011 logo.svg|סמליל נוכחי (החל מ-2011)
</gallery>