לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "המלחמה העות'מאנית-רוסית (1806–1812)"

מ
הוספת קישור להצי הרוסי
מ (בוט החלפות: הנחיה)
מ (הוספת קישור להצי הרוסי)
הרוסים הצליחו לכבוש מספר מבצרים אך מבצר איזמאיל עמד במצור במהלך כל הקיץ. הצבא העות'מאני סיים את ההכנות לפלישה ל[[וואלכיה]], אך קיבל הודעה על חילופי השלטון ב[[קונסטנטינופול]] ומפקדיו המתינו להנחיות. עם קבלת הודעה שגם הסולטאן החדש מעוניין בהמשך הלחימה, חצה כוח צבאי עות'מאני בהיקף של 40,000 חיילים את הדנובה והתקדם ל[[בוקרשט]]. המטרה הייתה להצטרף לכוח עות'מאני נוסף שהתקדם מכיוון דרום. ב-[[2 ביוני]] עוד בטרם התאחדו הכוחות העות'מאנים התחולל קרב בו הם הפסידו לרוסים ונאלצו לחזור לגדה הימנית של ה[[דנובה]].
 
במקביל, ב-[[19 ביוני]] נחל [[הצי הרוסי]] בפיקוד [[דמיטרי סניאבין]] הצלחה בקרב ימי נגד העות'מאנים. התקוממות בסרביה נחלה הצלחה וב-[[10 ביולי]] [[1807]] הוכרז על העברת סרביה לחסות רוסית. בחזית ה[[קווקז]] הכוחות בפיקוד [[איוואן גודוביץ']] הצליחו להנחיל לעות'מאנים מספר תבוסות.
 
לאור חומרת המצב והעדר תמיכה משמעותית מ[[צרפת]] ביקשו העות'מאנים [[הפסקת אש]] וב-[[12 באוגוסט]] [[1807]] סוכם על הפסקת לוחמה עד ל-[[3 במרץ]] [[1809]]. בהתאם להסכם, נסוגו הכוחות הרוסים מהנסיכויות ושוחררו הספינות העות'מאניות שנלקחו שלל. העות'מאנים התחייבו לא להכניס כוחות צבא לנסיכויות ולהפסיק את הלחימה ב[[סרביה]].