לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "שוק העבודה"

הוסרו 6 בתים ,  לפני 10 חודשים
קלארק קאר ==> קלארק קר
מ (הוספת קישור)
(קלארק קאר ==> קלארק קר)
צורה נוספת בה מבדילות המשרות את שוק העבודה משוק טהור הוא בנטייתו של שוק העבודה ל[[מיסוד]]. על אף שגם ההון האנושי תורם למיסוד שוק העבודה (על ידי כך שהוא הופך לעיתים העסקה לטווח ארוך למשתלמת יותר), קיימים גורמים נוספים אשר יוצרים תהליכי מיסוד חזקים. עיקר הפיתוח של המחקר העוסק במיסוד העבודה נעשה בשנות ה-40 וה-50 של [[המאה ה-20]].
 
תהליך מסוים המביא למיסוד העבודה הוא תהליך ה'''בלקניזציה''' של שוק העבודה, כפי שניסח החוקר [[קלארק קארקר]]. תהליך אחר הוא היווצרותם של '''קווי שכר''' ממוסדים, כפי שטען [[ג'ון דאנלופ]].
 
תהליך המכליל תהליכים אלו ומתווסף אליהם, הוא תהליך יצירתם של '''מנהגי שכר''': מיסוד השכר עקב דפוסי התנהגות של קבוצות עבודה קטנות וממוסדות. קבוצות אלו מתפקדות כתת-[[חברה (סוציולוגיה)|חברות]] מלאות, בהן מתרחשים תהליכים רבים כגון [[חיברות]] ויצירת נורמות, תהליכים שלכולם נגיעה להתנהגות בלתי-פורמלית, שאינה נובעת באופן ישיר משיקולים [[כלכלה|כלכליים]]. לתהליכים אלו השפעה לא-מבוטלת על ההתנהלות הכלכלית (ערך מוסף לוותק, הגדרת החונכות, קביעת דפוסי התפוקה וכו'), ואופיים המוסדי משפיע גם על מיסוד השכר.
מיסוד שוק העבודה והשפעתה של ה[[טכנולוגיה]] ושיטות ה[[ניהול]] השונות, הביאו לתהליכי חלוקה של שוק העבודה, המכונה '''פילוח'''. הפיתוח העיקרי של תחום חקר זה נעשה ב[[שנות ה-70 של המאה ה-20]].
 
אחד הביטויים לפילוח זה הוא הבלקאניזציה כפי שתוארה על ידי [[קלארק קארקר|קארקר]]. בנוסף לבלקאניזציה, נוצרה במהלך ההיסטוריה הכלכלית הבחנה בין שני סקטורים עיקריים:
 
'''בארצות הלא-מפותחות:'''