לדלג לתוכן

יוזף פרדיננד מבוואריה – הבדלי גרסאות

(קישור לערך ראשי במקום לדף הפניה)
בתחילת [[1698]] פורטוקאררו הציג בפני המלך דו"ח חדש של מועצת המדינה לטובת הירושה הבווארית. המלך התייעץ עם ה[[אפיפיור]] [[אינוקנטיוס השנים עשר]] שהיה גם פרו-בווארי לכאורה, ובנסיבות האלה המלך אישר מחדש את הצוואה שלו.
 
מריאנה מנויבורג הגיבה נגד הברית בכך שתפסה את [[קטלוניה]], וכוחות גרמניים נשלחו ל[[טולדו]] ול[[מדריד]], בעוד בן דודה, [[גאורג, נסיך הסן-דרמשטדט]], התכונן לעזוב את [[ברצלונה]] עם חייליו. שגריר צרפת במדריד, [[אנרי, דוכס ד'ארקור]], פגש 6000 חיילים שהגיעו למדריד מוכנים להתערב.
 
מקס עמנואל מבוואריה שלח לבנו לבוא ל[[בריסל]] מתוך כוונה ש[[מדינות פלנדריה]] ישבעו לו שבועת אמונים עם מותו של קרלוס השני. יוזף פרדיננד הגיע לבירה הפלמית ב־[[23 במאי]] 1698. בינתיים, [[לואי הארבעה עשר, מלך צרפת]] הסכים ב[[האג]] עם הכוחות הימיים על חלוקת אדמות הכתר הספרדי לאחר מותו של קרלוס השני: ההסכם נחתם עם אנגליה ב-[[8 בספטמבר]] ועם הולנד ב-[[11 באוקטובר]]. ההסכם קבע שממלכות [[חצי האי האיברי]], למעט [[גיפוסקואה]], וכן [[אמריקה הספרדית]], ילכו ליוזף פרדיננד (סעיף 5), הארכידוכס קרל יקבל את [[דוכסות מילאנו]] (סעיף 6), בעוד [[לואי, הדופן הגדול]] יקבל את ממלכות [[ממלכת נאפולי|נאפולי]] ו[[ממלכת סיציליה|סיציליה]], כמו גם את [[מדינת פרסידי]] ואת [[מרקיזות פינאלה]].
144,289

עריכות