לדלג לתוכן

ג'ק רובי – הבדלי גרסאות

נוסף בית אחד ,  לפני שנה
וושינגטון הבירה ==> וושינגטון די. סי.
מ (הסבת תבנית אין מקורות ותבנית מחפש מקורות לתבנית מקורות (תג))
(וושינגטון הבירה ==> וושינגטון די. סי.)
הפרקליט המוביל מארווין בלי הסכים לייצג את רובי בחינם. כמה משפטנים סבורים כי ניתן היה להגיע לעסקה על בסיס של "רצח ללא זדון" המקביל לעבירת ה[[הריגה]] ב[[המשפט בישראל|משפט הישראלי]], ובמקרה זה העונש המקסימלי היה חמש שנות מאסר. בלי בחר בכיוון אחר, וניסה להוכיח כי רובי לא היה שפוי בדעתו. ב-[[14 במרץ]] [[1964]] הורשע רובי ב"רצח בזדון" ונידון ל[[עונש מוות]].
 
רובי ביקש מספר פעמים להעיד בפני [[ועדת וורן]]. רק לאחר שאחותו כתבה אל הוועדה מכתבים, ופרסמה אותם בתקשורת, הסכימה הוועדה לשמוע את רובי. בפני הוועדה התחנן רובי כי הוא ומשפחתו יועברו ל[[וושינגטון הבירהדי. סי.|וושינגטון]] בשל חשש לחייהם. השופט [[ארל וורן]] סירב, בטענה כי אין הדבר בסמכויותיו.
 
רובי ערער על הרשעתו לבית המשפט העליון של מדינת [[טקסס]], בטענה כי לא יכול היה להתקיים משפט הוגן בעיר דאלאס בשל האווירה התקשורתית השוררת שם. בית המשפט הסכים, ופסק כי על בית המשפט היה להסכים לבקשתו לשינוי מקום הדיון בעת המשפט, ומסיבה זו אין ההרשעה יכולה לעמוד. בעודו ממתין למשפט חדש אושפז רובי ב-[[9 בדצמבר]] 1966 בבית החולים פרקלנד בטקסס עקב [[דלקת ריאות]]. ביום המחרת הוא אובחן כחולה ב[[סרטן (מחלה)|סרטן]] ומת שם ב-[[3 בינואר]] [[1967]].