הבדלים בין גרסאות בדף "באן קי-מון"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוסף בית אחד ,  לפני 5 חודשים
וושינגטון הבירה ==> וושינגטון די. סי.
מ (שינוי שמות מבלבלים בתבנית:תפקיד מנהיג. ראו שיחת תבנית:תפקיד מנהיג (תג))
(וושינגטון הבירה ==> וושינגטון די. סי.)
כתלמיד תיכון בשנות ה-60 המוקדמות, הגיע באן לארצות הברית כפרס על זכייה בתחרות אנגלית שאורגנה על ידי [[הצלב האדום]]. בשהותו בוושינגטון פגש את נשיא [[ארצות הברית]] דאז [[ג'ון פיצג'רלד קנדי]]. לדבריו, פגישה זו הייתה הגורם העיקרי להחלטתו להפוך לדיפלומט. באן הצטרף לשירות החוץ הקוראני בשנת [[1970]]. הוא שירת בתפקידים רבים הן במערכת הדיפלומטית ה[[קוריאה הדרומית|דרום קוריאנית]] והן במסגרת [[האומות המאוחדות]].
 
שליחותו ה[[דיפלומטיה|דיפלומטית]] הראשונה הייתה ב[[ניו דלהי]], בירת [[הודו]]. לאחר מכן עבד פרק זמן מסוים כחבר במשלחת המשקיפים של קוריאה הדרומית במטה ה[[או"ם]] ב[[ניו יורק]] (דרום-קוריאה קיבלה מעמד של חבר מלא בעצרת הכללית של האו"ם רק ב-[[17 בספטמבר]] [[1991]]) . ב-[[1990]] הוא חזר ל[[קוריאה הדרומית]] לתקופה קצרה שבה כיהן כממונה הממשלתי לעניינים אמריקניים. ב-[[1992]] יצא שוב ל[[ארצות הברית]] וכיהן כ[[שגריר]] קוריאה הדרומית ב[[וושינגטון הבירהדי. סי.|וושינגטון]] במשך שתי קדנציות. הוא כיהן גם כשגריר ארצו ב[[וינה|ווינה]], [[אוסטריה]].
 
ב-[[1995]] שימש כסגן השר לתכנון מדיניות בממשלת קוריאה הדרומית וב-[[1996]] מונה ליועץ מיוחד ל[[נשיא]] בענייני ביטחון לאומי. ב-[[2000]] שב לכהן כסגן שר. באן קי-מון עסק בענייני תכנון מדיניות החוץ של קוריאה ושימש כיועץ לנשיא קוריאה הדרומית [[רו מו היון]] גם בתחום זה.

תפריט ניווט

מרחבי שם

גרסאות שפה