לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "נציבות קבילות החיילים"

אין תקציר עריכה
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד עריכה חזותית
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד עריכה חזותית
*'''נציב קבילות החיילים''' ממונה על ידי [[שר הביטחון]], ב[[חובת התייעצות|התייעצות]] עם [[שר המשפטים]] ובאישור [[ועדת החוץ והביטחון]] של הכנסת לתקופת כהונה של חמש שנים. הנוהג הקיים מאז הקמת מוסד הנציבות הוא למנות קצין צבא ב[[שירות המילואים בישראל|מילואים]] שאינו [[משפטן]].
*'''מחלקת הבירור'''{{הערה|[http://nakhal.idf.il/Sip_Storage/FILES/4/1694.pdf דו"ח נציב קבילות החיילים מס' 40], נספח א', ב[http://nakhal.idf.il/ אתר הנציב]}} - ה[[מחלקה (צבא)|מחלקה]] העיקרית בנציבות אשר בראשה עומד קצין בדרגת [[אל"ם]] משמש גם כמפקד היחידה. רמ"ח הבירור כיום היא אל"ם [[מור וליק]]. במחלקה שישה צוותי בירור בראשות קצין בדרגת [[סא"ל]] או אל"ם, חלקם ב[[מילואים]]. בכל צוות ישנם קצינים וחיילים בתפקיד מבררים ומשפטן שהוא [[עורך דין]] אזרח. תפקיד המחלקה לברר את הקבילות, לסכם את הממצאים ולגבש הצעות לתיקון הליקויים ולמניעת מקרים דומים בעתיד.
*'''היועץ המשפטי לנציב''' ('''יועמ״ש''')- תפקידו לייעץ בכל שלבי הטיפול בקבילה, הכנת [[חוות דעת משפטית]] בסוגיות מהותיות והמלצות לשינוי פקודות ודינים.
*'''ענף הפניות''' - באחריות הענף קליטת כל הפניות ופתיחת התיקים, אפיון ומיון של הפניות, העברת הקבילות שיטופלו לצוותי הבירור ומתן מענה לקבילות שלא יטופלו.
*'''קצין הבקרה והמעקב (בו״ם)''' - תפקידו לוודא יישום המלצות הנציב ומתן מענה בנושא קבילות שהסתיימו.
*'''משרד הניהול'''
 
משתמש אלמוני