הבדלים בין גרסאות בדף "אדולף היטלר"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 2 בתים ,  לפני 6 חודשים
סקריפט החלפות (על ידי)
מ (הוספת תבנית:Find a Grave בקישורים חיצוניים (תג))
(סקריפט החלפות (על ידי))
מצבה הכלכלי של גרמניה היה בכי רע, כשחלק חשוב בדחיפה ל"אנשלוס" ולכיבוש צ'כיה נובע מהרצון לנכס לרייך את המשאבים התעשייתיים, הצבאיים והטבעיים של שתי המדינות. הצבא העצום שבנה היטלר לא היה דבר שאפשר להמשיך לבנותו לאורך זמן בלי להשתמש בו. המשטר הנאצי, כפי שכותב [[איאן קרשו]], היה מושתת על רדיקליזציה והתפשטות מתמידים. המשך הרדיקליזציה וההתפשטות היו הכרח קיומי והישרדותי עבור המשטר, לא עניין של בחירה.
 
אף על פי שהמשטר הנאצי עשה שימוש רחב ב[[משטרה חשאית]], מעצרים ודיכוי מתנגדים, אופיו היה שונה בתכלית מזה של המשטר הסובייטי תחת [[יוסיף סטלין|סטלין]]. במקום שבו סטלין נבנה על דיכוי, טיהורים ואימה, נבנה היטלר על אהדת ההמון והמיתוס שלו כגאון שאינו טועה לעולם. עצירה של התהליך והודאה בכך שבעצם גרמניה היא ע"יעל ידי חורבות כלכליים הייתה שוות ערך להתמוטטות המשטר.
 
היטלר המשיך לנחול הצלחות גם הלאה, אחרי פתיחת המלחמה:
בשנת [[1945]] הפסדה של גרמניה הנאצית כבר היה ניכר. כוחות [[ברית המועצות]] מחד וכוחות ארצות הברית והממלכה המאוחדת מאידך החלו מתקדמים אל שטחה של גרמניה. למרות זאת, היטלר לא שקל אף לרגע להיכנע.
 
לקראת סוף המלחמה הוציא היטלר את [[צו נרון]], בו פקד על כוחותיו לנקוט מדיניות של "אדמה חרוכה" בעת נסיגתם ב[[מרץ]]במרץ [[1945]]. הפקודה כוונה תחילה נגד שטחי [[אוקראינה]] ו[[ברית-המועצות]] שמהם נסוג, ואחר כך גם כלפי גרמניה. היטלר גם פקד אישית על [[דיטריך פון קולטיץ]] מושל [[פריז]] לשרוף את העיר ולמנוע את שחרורה.
 
בימיו האחרונים האשים היטלר את הצבא, אנשי ה-SS והעם הגרמני בהפסדה של גרמניה במלחמה. דווח גם כי היטלר עצמו פחד להיתפס על ידי הצבא האדום, או להיפצע, ולכן פסל את האפשרות להשתתף בקרב בעת שהרוסים התקדמו לעבר הבונקר שבו שהה{{הערה|{{ynet|ynet|היטלר ב-45': הפסדנו בגלל העם הגרמני, שייחרב|4297252|26 באוקטובר 2012}}}}. לפיכך גמלה בליבו ההחלטה להתאבד.

תפריט ניווט