לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "אתגר מיליון הדולר להוכחת העל-טבעי"

עדכון לגבי הפסקתו של האתגר
מ (בוט החלפות: \1יכולותיה\2)
(עדכון לגבי הפסקתו של האתגר)
'''אתגר מיליון הדולר להוכחת ה[[על-טבעי]]''' הוא אתגר, המציע פרס של מיליון דולר לאדם ידוע בתקשורת שיוכיח את קיומה של תופעה הנחשבת לעל-טבעית. בעבר, היה האתגר פתוח לכל אדם. סכום הפרס גדל בהדרגה עד לערכו כיום. נכוןעד לינוארלהפסקתו 2019בספטמבר 2015, לא עמד איש באתגר.
 
== היסטוריה ==
 
ב־[[4 בינואר]] 2008 הוכרז שהאתגר יופסק ב־[[6 במרץ]] 2010 כדי לאפשר שימושים אחרים בכסף. אחת הסיבות לכך שהוחלט לבטל את האתגר היא אכזבתם של מנהלי הקרן מכך שאנשים מפורסמים הטוענים כי הם בעלי יכולות על־טבעיות נמנעו עד היום מהגשת מועמדות, וכי רובם של אלה המגישים את מועמדותם הם "אנשים אשר בכנות משלים את עצמם בנוגע ליכולותיהם ואשר הקרן השקיעה מאמץ בניסיון לעזור להם להכיר בבעיותיהם"{{הערה|1=[http://www.randi.org/site/index.php/swift-blog/144-swift-january-4-2008.html#i4 ניוזלטר של SWIFT מ־4 בינואר 2008]}}. לבסוף האתגר הומשך.
 
ב-[[1 בספטמבר]] 2015 הופסק האתגר בשל פרישתו של ג'יימס רנדי מ[[הקרן לחינוך ע"ש ג'יימס רנדי|הקרן לחינוך]], וכספי הזכייה הופנו למענקים שניתנו ל[[מוסד ללא כוונת רווח|ארגונים ללא כוונות רווח]] ה"מקדמים חשיבה ביקורתית וראיית-עולם מבוססת עובדות"{{הערה|1=[https://web.randi.org/home/jref-status הכרזת הקרן על הפסקת האתגר]}}.
 
== תנאי האתגר ==
3

עריכות