לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "העשור הראשון של המאה ה-21"

מ
הוספת קישור להייאט
מ (הוספת קישור להייאט)
* 16 בינואר 2001 - נשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו '''[[לורן קבילה]]''' נרצח על ידי אחד משומרי ראשו (שנהרג כשניסה להימלט מזירת הפשע). המניע נשאר בלתי מוסבר.
* 1 ביוני 2001 - '''[[בירנדרה, מלך נפאל]]''' נרצח ביחד עם המלכה אייסוואריה וילדיו הנסיכה שרוטי והנסיך ניראג' בטבח שבוצע על ידי בנו הבכור הנסיך [[דיפנדרה]].
* 17 באוקטובר 2001 - '''[[רצח רחבעם זאבי]]''' - שר התיירות הישראלי [[רחבעם זאבי]] נרצח על ידי חוליית מתנקשים פלסטינית שהשתייכה לארגון הטרור [[החזית העממית לשחרור פלסטין]] במלון [[הייאט]] שבירושלים. זאבי היה השר הישראלי הראשון שנרצח בידי מתנקשים פלסטיניים, והאדם הישראלי הבכיר ביותר שנרצח על ידי חמושים במהלך הסכסוך הערבי ישראלי כולו.
* 6 במאי 2002 - הפוליטיקאי ההולנדי מן הימין הלאומני [[פים פורטאון]] נרצח בעת מסע בחירות על ידי פעיל איכות הסביבה פולקר ון דה חראף. פורטאון נרצח שבוע לפני הבחירות בהולנד, כאשר הסקרים הראו כי מפלגתו עשויה לזכות בכשלושים מושבים מתוך 150 חברי הפרלמנט. זה היה הרצח הפוליטי הראשון שהתרחש בהולנד זה 330 שנים.
* 12 במרץ 2003 - ראש ממשלת סרביה '''[[זוראן ג'ינג'יץ']]''' נורה בחזהו ובבטנו על ידי צלף, כנראה בידי אנשי המאפיה הסרבית הקשורים למשטרו של [[סלובודן מילושביץ']].