לדלג לתוכן

משתמש:התו השמיני/דיווח על טעויות – הבדלי גרסאות

אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
 
#'''דיווחים שטופלו''':
#:דיווח שכבר טופל, דיווח שהתברר כ"שגוי" וכדומה:
#::דיווח לא רלוונטי - הסרה.
#::דיווח שעלול להיות רלוונטי, כמו דיווח על טעות שחוזר שוב ושוב או דיווח על טעות שמבלבל בין אנשים בעלי שם דומה - ארכוב.
#'''הבלים או דיווח לא אנציקלופדי''':
#:דיווחים כמו "יוחנן המלך"; "צלפפונית היא הבחורה הכי יפה ביקום, וכהנה רבות.
#:דיווחים כמו "מיקום האבנים 12 שבטים 12מזלות 12כוכבים הצלבה לפי פרשת השבוע כול חודש מזלו ושבטו הצלבה בין 12 אבני החושן שבט שמעון מזל אריה וכו 12 אותיות לכול שבט אות מ א עד ת ז12 +12 = 22 אותיות יש סודות קדושה רבים ב12אבניי החושן מאופן 3×4 =12 =3 מרכבה מובנת המטריה צירוף של אותיות מפתח לאבן מספר 3 שנות בררת באפרת זה הכהן הגדול היה פותח את ארון הקודש ביום כיפורים" וכדומה.
#:דיווחים לא ברורים: "מפורסמים - Itay rada שיקן כדורגל ישראלי ולא קיים בבלאדס".
#:'''דרך טיפול''': הסרה.
2. #'''שגיאה''':
 
2. '''שגיאה''':
#:הדיווח הכי קל לטיפול. שגיאת כתיב ("אם בואו לישראל"); תקלדה ("המךך שלמה"; "לא כותבים ערפדה כותבים ערפדית") או השחתה ("היי, אני נחום איש גמזו").
#:'''דרך טיפול''': טיפול והסרה.
 
#'''הטעות הברורה''':
#:דיווח על סתירה בטקסטים או בין ערכים ("בהתחלה כתוב שנפטר ב-1435 ובהמשך הערכים שנפטר ב-1604"; בערך אחד כתוב שלא היו לו ילדים ובערך אחר כתוב שכן") או טעות שניתן לברר בקלות ("[[הפועל באר שבע (כדורגל)|הפועל באר שבע]] זכתה באליפות בעונת 2016/2017"; "[[הפועל גלבוע גליל]] זכתה באליפות בעונת 1991/1992 ולא 1995/1996").
#:'''דרך טיפול''': טיפול והסרה.
 
#'''בדיקה בוויקיפדיה בשפה זרה''':
#:יש דיווחים שעל מנת לאמת את נכונותם הכי קל לבדוק בוויקיפדיה בשפה זרה, כמו "[[מיילי סיירוס]] התגרשה"; "[[אדם סנדלר]] משחק בסרט החדש [[יהלום לא מלוטש]]"; "לסרט [[לכל הנערים שאהבתי]] יש שני סרטי המשך".
#:'''דרך טיפול''': טיפול והסרה.
 
#'''בדיקה בגוגל''':
#:חלק מהנתונים המדווחים אי אפשר למצוא בוויקיפדיות זרות, בעיקר נתונים ישראליים, ועל כן ניתן לחפש אותם בגוגל: "[[דב בן-מאיר]] נפטר"; "ל[[ליאור נרקיס]] יש שני בנים"; "אין בתי משפט לתעבורה בנתניה ואין בטבריה" וכדומה.
#:'''דרך טיפול''': טיפול והסרה.
 
#'''דיווחים בנושאים שאיני מבין בהם''':
#:דיווחים על טעויות בשפה זרה: "[[פדאיון]] כותבים עם האות ض לא د". '''דרך טיפול''': תיוג בעלי הידע המתאימים והמתנה של שבועיים. המתנה של שבועיים. במקרה שיש תשובה - הסרה. במקרה שאין תשובה או שהתשובה רלוונטית לעתיד - ארכוב.
#:דיווחים על ערכים שאיני מבין בנושא ואיני רוצה לטעות, כמו: "המצור המתואר בפרק ו במלכים קודם להפיכה של חזאל בשנת 842, ולפיכך מי שהציב אותו הוא בן הדד השני, ולא השלישי"; "חולצת החוץ של [[הפועל מרמורק]] היא בצבע לבן"; "צפיפות הגז H2 בתנאים סטנדרטיים כנראה הומרה לא נכון מהערך באנגלית. g/L = kg/m^3" וכדומה. '''דרך טיפול''': תיוג בעלי הידע המתאימים והמתנה של שבועיים. המתנה של שבועיים. במקרה שיש תשובה - הסרה. במקרה שאין תשובה או שהתשובה רלוונטית לעתיד - ארכוב.
#:דיווחים על ערכים שאיני מבין בנושא ואיני רוצה לטעות, כמו: "המצור המתואר בפרק ו במלכים קודם להפיכה של חזאל בשנת 842, ולפיכך מי שהציב אותו הוא בן הדד השני, ולא השלישי"; "חולצת החוץ של [[הפועל מרמורק]] היא בצבע לבן"; "צפיפות הגז H2 בתנאים סטנדרטיים כנראה הומרה לא נכון מהערך באנגלית. g/L = kg/m^3" וכדומה.
 
#:'''דרך טיפול''': תיוג בעלי הידע המתאימים והמתנה של שבועיים. במקרה שיש תשובה - הסרה. במקרה שאין תשובה או שהתשובה רלוונטית לעתיד - ארכוב.
#'''נתונים שאין דרך לברר''':
#:דיווחים המפנים לספרים שלא נמצאים תחת ידי: ""
#:דיווחים שאין בכלל אופציה לברר, כמו "הפרסומת הכי שמשוייכת לקריסטל היא 'סוד קריסטל סטיב המיים'".
#:'''דרך טיפול''': תיוג בעלי הידע המתאימים והמתנה של שבועיים. במקרה שיש תשובה - הסרה. במקרה שאין תשובה או שהתשובה רלוונטית לעתיד - ארכוב.
 
#'''תוכן חסר ברור''':
#:דיווח שניתן לטפל בו בקלות, כמו: "[[ריאל מדריד]] זכתה ב[[ליגת האלופות]] אתמול"; "[[יהודה גליק]] נבחר לכנסת" וכדומה.
#:'''דרך טיפול''': טיפול והסרה.
 
#'''הצעות לשיפור''':
#:דיווחים שמצפים מאיתנו להתחיל מחקר, כמו "[[נתן אשל]] - הערך דורש עדכון בעקבות האירועים האחרונים. אשל המשיך לפעול (למשל שיחות עם בן גביר) עבור נתניהו אחרי אפריל\מאי 2019 והמו"מ הקואליציוני. כמו כן, האם הוא צילם מתחת לחצאית של הבחורה ב-2012?".
#:דיווחים על חלקים חסרים בערכים: "אפשר לכתוב בערך על [[יהדות אוסטריה]] על ההשפעה שלה על החיים באירופה בקרב כלל היהודים".
#:'''דרך טיפול''': המתנה של שבועיים. במקרה שיש תשובה - הסרה. במקרה שאין תשובה או שהתשובה רלוונטית לעתיד - ארכוב.
 
#'''דיווחים על ערכים פגומים''':
#:דיווחים כמו "הערך לא ברור"; "כתוב בסגנון יח"צני"; "שגיאות כתיב רבות"; "[[צבי נדב]] - סבי, נולד ברוסיה. וישנן עוד טעויות רבות בערך".
#:'''דרך טיפול''': המתנה של שבועיים (אולי מישהו בכל זאת יחליט לטפל) והסרה.
 
הבלים או משפטים לא ברורים
ישצלשכתב את הערך, לא אנציקלופדי, יח"צני