לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "פיטר אגרה"

נוספו 969 בתים ,  לפני שנה
חיים אישיים
מ
תגית: עריכת קוד מקור 2017
(חיים אישיים)
הוא חתם על עצומה שעודדה את [[ג'ון קרי]] לרוץ לנשיאות. אגרה ביקר את ההתנהלות של [[ג'ורג' ווקר בוש|ג'ורג' בוש]]. הוא מחה על כך שארצות הברית לא חותמת על [[פרוטוקול קיוטו]].
בבחירות לשנת 2008, הוא אמר שלדעתו, נושאים סביבתיים וביטוח בריאות חשובים יותר מהמלחמה באיראן. ב-[[29 באוגוסט]] [[2007]] הוא הודיע שהוא לא ירוץ ל[[הסנאט של ארצות הברית|סנאט של ארצות הברית]], משום שסיכויו להיכנס לסנאט מטעם [[המפלגה הדמוקרטית]] נמוכים. ב-[[31 באוגוסט]], במאמר העורך בעיתון Star Tribune שנכתב על ידו, אגרה משך את מועמדותו בצורה רשמית. במאמר זה, הוא הדגיש את המחסור של מדענים ב[[הקונגרס האמריקני|קונגרס האמריקני]].
 
== חיים אישיים ==
אגרה ואשתו מרי נשואים מאז 1975, ויש להם שלוש בנות, בן אחד ושתי נכדות צעירות. אגרה הוא בוגר [[תנועת הצופים בארצות הברית]] והגיע עד לדרגת הנשר, האות הגבוה ביותר שניתן לקבל בצופים האמריקאים. שניים מאחיו, גם הם רופאים, ובנו קלארק, סנגור ציבורי, כולם הגיעו לדרגה גבוהה זו בתנועת הצופים. אגרה חובב שייט בקאנו וסקי, והשלים חמש פעמים את מירוץ הסקי 60 ק"מ Vasaloppet בשוודיה. מאז שאובחן כחולה בפרקינסון בשנת 2012, נאלץ לצמצם את פעילותו.
 
"אני מזדהה יותר עם האקלברי פין מאשר עם אלברט איינשטיין", הוא אמר למגזין הצופים.
 
==קישורים חיצוניים==
[[קטגוריה:בוגרי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס]]
[[קטגוריה:אמריקאים שנולדו ב-1949]]
[[קטגוריה:בוגרי תנועת הצופים]]
1,422

עריכות