לדלג לתוכן

קנארד – הבדלי גרסאות

הוסר בית אחד ,  לפני שנתיים
מ
החלפות (לעיתים)
מאין תקציר עריכה
מ (החלפות (לעיתים))
[[קובץ:Saab AJS-37 Viggen 37098 52 (SE-DXN) (9256079273).jpg|ממוזער|מטוס [[סאאב 37 ויגן]] המציג את משטחי הקנארד המותקנים לפני הכנף.]]
'''קנארד''' (ב[[צרפתית]]: '''Canard''') הוא משטח [[אווירודינמיקה|אווירודינמי]] אופקי במטוסים. המשטח בקדמת ה[[מטוס]], לפני ה[[כנף (תעופה)|כנף]] ואופייני למטוסים בעלי [[כנף דלתא]]. משטחי קנארד מסוגלים לשמש תפקיד דומה לכנף קדמית על ידי הוספת עילוי לפני [[מרכז מסה|מרכז המסה]] במטוסים שנוטים להיות יציבים מדי כמו כן הוא מסוגל לייצב זרימת אוויר על גבי הכנף.
 
== היסטוריה ==
משטח קנארד מסוגל לסייע במספר תחומים כגון עילוי, יציבות, זרימת אוויר, ואפילו [[קיזוז (תעופה)|קיזוז]]. עם כל זאת, חשוב לציין שמשטח קנארד הוא אינו כנף קדמית תפקידו הוא להוסיף מעט עילוי, אבל בעיקר לשפר ביצועים.
 
משטחי קנארד מסוגלים להוסיף מעט עילוי בקדמת כלי הטיס ובכך להזיז את מרכז העילוי מעט קדימה (יחסית למרכז המסה) ועל ידי כך לתרום למטוסים שנוטים להיות יציבים מדי - כלומר דורשים הטיה גדולה מאוד של משטחי ההיגוי בשביל להגיב ולבצע תמרונים. כמו כן משטח קנארד מייצר מערבולות שניתן לנצלן בשביל לדרבן ולייצב זרימת אוויר מעל הכנף, זה דורש התקנת המשטח בצמוד לכנף ומעט מעליה מה שמכונה קנארד מוצמד.
 
במהלך נחיתה מטוס בעלת כנף דלתא ללא זנב לרוב לא משתמש במשטחי [[מדף (תעופה)|מדף]] שכן אלה יטו להוריד את אף המטוס בצורה חדה, משטח קנארד נע מסוגל "לקזז" נטייה זאת על ידי הוספת עילוי שיאזן את פעולת המדף.
 
חלק מהסיכונים הנובעים ממשטח קנארד הוא שהמשטח חייב להתנהג בצורה עקבית ואחידה עם הכנף של המטוס. עם לדוגמה כנף המטוס מזדקרת אבל הקנארד לא מזדקר, המטוס מסוגל להרים את אפו ולהחמיר את ההזדקרות ולהקשות על היחלצות. בשביל לייצר התנהגות עקבית כזאת ניתן לכוון את משטח הקנארד. לעתיםלעיתים זה מתבצע על ידי משטח היגוי בשפת הזרימה של המשטח או על ידי הנעת כל הקנארד, אם כי זה דורש מערכת בקרה מורכבת. אבל עם בקרה מתאימה המשטח יכול לשלוט בצורה דינמית על מרכז העילוי ועל ידי זה לסייע ביכולת התמרון במטוסי קרב.
 
== ראו גם ==
 
* [[תצורת כנף]]
* [[הגה גובה]]