לדלג לתוכן

ויקיפדיה:מערכת בדיקת פרמטרים/תיקון שגיאות – הבדלי גרסאות

מ
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
מ (←‏כלי עזר: הגהה)
אם מופעלת אפשרות הבטא "תצוגה מקדימה של הערת שוליים" (ב{{העדפות|בטא}}), הצפת העכבר מעל הקישור להערת השוליים מגוף הטקסט, תציג את הודעת השגיאה בחלונית התצוגה המקדימה.
 
== אוטומציהכלי עזר ==
בטיפול בשגיאות פרמטריות, [[עזרה:אשף התבניות|אשף התבניות]] לא מספק אוטומציה ברמה של [[עזרה:צ'קטי|צ'קטי]], אבל הוא כלי רב ערך בתיקון שגיאות פרמטריות. השימוש בו הואעזר כדלהלןמועיל:
* מאתרים ומסמנים את התבנית בה מופיעה השגיאה בדף. אם תבנית זו מכילה או מוכלת בתבנית אחרת, יש לשים לב לסמן בדיוק החל ב- {{((}} הפותחים את התבנית, ועד ל- {{))}} שסוגרים אותה.
* בסרגל הכלים, לחצו על כפתור האשף, שנראה כך: '''{{((}}{{))}}'''
* אשף התבניות ימצא את ההגדרות של התבנית המתאימה, ויטעןיטען את התבנית הנוכחית., ויסמן את השדות השגויים, ברקע ורוד
* האשף יצבע יסיר את הצביעה כשהשדה יתוקן. כאשר כל השדות נקיים משגיאות, כלומר אין יותר שדות שמופיעים בוורוד, מאשרים, והובנית בדף מתוקנת.
 
כמה מהשגיאות הנפוצות ביותר הן פרמטר חובה חסר ושם פרמטר שגוי. האשף עוזר כאן בכך שהוא מסמן את שדות הקלט של פרמטרי חובה במסגרת אדומה, ופרמטרים עם שם שגוי מופיעים ברשימה אחרי שמות הפרמטרים האחרים.
 
דוגמה לטעות אפשרית והסבר על התיקון: נאמר שלתבנית יש פרמטר חובה בשם "משקל כולל". בדף מופיע "משכל כולל = 47 טון". עקב התקלדה בשם הפרמטר, תיווצרנה שתי שגיאות: פרמטר חובה חסר, ופרמטר בשם שגוי. באשף התבניות נוכל למצוא את הערך הנכון עבור הפרמטר בשם שגוי, שיופיע באדום, בעוד הפרמטר בשם הנכון ריק מתוכן. העברת הערך הנכון לפרמטר הנכון מתבצעת בכמה הנפות עכבר. יש מספר טעויות, שהאשף מתקן באופן אוטומטי, פשוט על ידי סימון התבנית, פתיחתו והקשה על "אישור".